Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 26 maja 2014 
    

Zalman H1 - obudowa z automatycznymi "skrzelami"


Autor: Wedelek | źródło: Zalman | 06:02
(1)
Do oferty Zalmana trafiła ciekawa obudowa typu Full Tower o nazwie H1 z systemem automatycznej regulacji ciągu powietrza AHV. Pod niewiele mówiącym akronimem kryje się mechanizm podnoszący lub opuszczający klapy zakrywające wentylatory. Gdy temperatura wewnątrz obudowy jest niska, wtedy górne "skrzela" i przednia pokrywa się zamykają, natomiast skryte za nimi wentylatory się zatrzymują, zmniejszając tym samym szum powietrza. Z kolei gdy temperatura rośnie klapy się podnoszą, a wentylatory zaczynają tłoczyć zimne powietrze. Trzeba przyznać, że to dość pomysłowe i jednocześnie niespotykane rozwiązanie.

W sterowaniu pracą całego systemu pomaga umieszony na górnej ściance kontroler obrotów, połączony z portem I/O złożonym z dwóch USB 3.0, dwóch USB 2.0 i złączy audio.

Oprócz tego obudowa dysponuje miejscem na dziewięć kart rozszerzeń, w tym karty graficzne o długości do 37cm, sześcioma zatokami typu 3.5-cala (część z funkcją Hot-swap), oraz czterema typu 5.25-cala, w tym trzema zewnętrznymi i jedną wewnętrzną. Zasilacz powędrował na spód obudowy, pojawiły się filtry przeciwkurzowe, a układ chłodzenia budują dwa wentylatory o średnicy 120mm, umieszczone u góry, 120mm, zamontowany z tyłu i 200mm z podświetleniem, który zamontowano z przodu. Wewnątrz zmieszczą się też płyty główne w formacie ATX / Mini-ITX / Micro ATX / BTX / E-ATX, natomiast w boczną ściankę wkomponowano tzw. okno.

Model H1 został wyceniony na kwotę 499zł.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wedelek nie tłoczą a wyciągają (autor: Sławekpl | data: 26/05/14 | godz.: 08:29)
    a panel umożliwia ustawienie temperatury granicznej która ma być utrzymana w obudowie

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.