Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 27 maja 2014 
    

Sterowniki AMD Catalyst 14.6 Beta z długą listą zmian


Autor: Wedelek | źródło: AMD/Anadtech | 13:59
(6)
AMD umieściło na swych serwerach nowe sterowniki dedykowane dla kart graficznych z rodziny Radeon o symbolu Catalyst 14.6 Beta. Główną przyczyną dla której producent z Sunnyvale zdecydował sie na publikację nowego oprogramowania właśnie dziś jest premiera gry Watch Dogs firmy Ubisoft. Nowe Catalysty wprowadzają ulepszone profile CrossFire dla wspomnianego tytułu oraz poprawiają wydajność gdy korzystamy z jednej karty o 25%. Oprócz tego wprowadzono nowe profile i zwiększono wydajność w grze Murdered: Soul Suspect (w rozdzielczości 2560x1600 pikseli wzrost o maksymalnie 16%).

Jednak najważniejsza zmiana to wprowadzenie nowej wersji technologii Eyefinity 3.0, która pozwala teraz łączyć efektywnie monitory o różnej rozdzielczości i wielkości. Do wyboru mamy trzy tryby pracy. W pierwszym obraz jest skalowany na każdym obrazie osobno, a w kolejnych dwóch tworzona jest jedna duża przestrzeń robocza. W zależności od tego co preferujemy może być uzależniona albo od rozdzielczości monitora o najwyższej lub najniższej rozdzielczości. Po wyborze pierwszej opcji na wyświetlaczach o niższej rozdzielczości po prostu nie zobaczymy części obrazu, a w drugim przypadku na jednym lub kilku ekranach pojawią się czarne pasy. Najlepiej obrazują to poniższe zrzuty ekranu.

Kolejna nowość to usprawnienie technologii Mantle, z której mogą teraz korzystać posiadacze laptopów, korzystający z Enduro. Obie technologie potrafią się już ze sobą "dogadać". Z nowych sterowników ucieszą się też posiadacze monitorów profesjonalnych, którzy dostaną w swe ręce kilka nowych opcji ustawień. Przykładowo będzie można ustawić dla każdego wyświetlacza osobno ilość bitów wykorzystywaną do reprezentacji koloru - np. z 10-bit/kolor na 8-bit/kolor. Ostatnia z ważnych zmian to nowy kodek powiązany z rozszerzeniem JPEG. Odpowiada on za przetwarzanie obrazu (np. dekompresję) z użyciem mocy obliczeniowej IGP zaszytego w APU. Skorzystają z niego posiadacze układów heterogenicznych z rodziny A dla podstawki AM1.

Na koniec ważna informacja dla posiadaczy systemu operacyjnego Windows 8.0. AMD nie będzie dłużej wspierać podstawowej, nieuaktualnionej do 8.1 wersji tego OSu, więc przyszłych sterowników już nie zainstalujecie.

Sterowniki pobrać można z TEJ strony.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @Temat (autor: PrEzi | data: 27/05/14 | godz.: 15:06)
  Ten link dziala :
  http://www.guru3d.com/...t_14_6_beta_download.html


 2. Boże... (autor: cyferluu | data: 27/05/14 | godz.: 22:33)

  wedelek czy znajdzie się kiedyś jakiś news pod którym nikt absolutnie nikt nie doczepi się twojego stylu redagowania tekstu?

  reprezentować to można sobą pewien poziom, a jak mowa o kolorkach i to w dodatku w odniesieniu do bitów na kanał to tylko i wyłącznie reprodukcja.

  twoje zdanie brzmi między innymi tak. Dzisiaj lecąc do szkoły na rowerze... wtf

  wiem, że masz wywalone na to co o tobie się pisze ale czytam ten portal i tylko do ciebie się użytkownicy czepiają. btw to mój debiut.


 3. btw (autor: cyferluu | data: 27/05/14 | godz.: 22:46)
  to o czym piszesz to przetwarzanie,konwertowanie.

 4. a moze nie ma 'wywalone' (autor: RusH | data: 28/05/14 | godz.: 02:41)
  i twoje posty powoduja u niego gleboka traume, co wtedy?

  co jesli popelni samobojstwo z powodu twojego mobbingu jak ta dziewczyna
  http://vidmax.com/...Funke-aka-Stella-Ann-news-vid

  ha? cyferluu czemu chcesz nam odebrac wedelka? czemu jestes takim zlym czlowiekiem?


 5. @ 4 (autor: Muchomor | data: 28/05/14 | godz.: 13:14)
  Czyli dobór naturalny wciąż działa. Słaba musi odpaść ...

 6. Ad 5. To raczej prawo Kopernika: (autor: geordie | data: 28/05/14 | godz.: 16:43)
  Dobry pieniądz wypierany przez ten gorszy

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.