Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 11 czerwca 2014 
    

Nowe układy APU dla urządzeń wbudowanych od AMD


Autor: Wedelek | źródło: CPU World | 06:04
Do oferty AMD trafiły nowe APU z serii G dedykowane urządzeniom wbudowanym. Są to modele GX-210JC, GX-212JC, GX-412HC i GX-424CC o kodowej nazwie "Steppe Eagle", oraz GX-412TC i GX-420MC, nazwane mianem "Crowned Eagle". Mówiąc wprost są to po prostu przystosowane do pracy w innych warunkach APU Beema i Mullins. Te ostatnie zadebiutowały pod koniec kwietnia i zostały przez producent skierowane na rynek rozwiązań konsumenckich. Nowe SoC zostały wyposażone w dwa lub cztery rdzenie x86 Puma+ (następca Jaguara) oraz IGP Radeon na bazie architektury GCN (Graphics Core Next) z maksymalnie 128 procesorami strumieniowymi.

Wewnątrz zamknięto też od 1MB do 2MB pamięci podręcznej L2, kontroler pamięci RAM typu DDR3, oraz koprocesor odpowiedzialny za zabezpieczanie danych, stworzony na bazie rdzeni ARM Cortex A5. Jego zadanie polega na szyfrowaniu wrażliwych danych z użyciem akceleracji sprzętowej, co przyspiesza proces.

Nowe APU dzięki zgodności ze standardem hUMA i zaimplementowanej obsłudze kolejkowania hQ mogą współdzielić pamięć podręczną pomiędzy IGP oraz rdzenie x86, co znacząco przyspiesza wymianę danych, a co za tym idzie wzrasta wydajność w zastosowaniach GPGPU. Do ich produkcji AMD wykorzystuje opracowany jakiś czas temu i dopracowany, 28nm proces litograficzny.

Specyfikacja techniczna poszczególnych modeli wygląda następująco:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.