Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 17 czerwca 2014 
    

Lista patentów Microsoftu zaimplementowanych w Androidzie


Autor: Wedelek | źródło: BGR | 06:44
Od dawna wiadomo, że Microsoft zarabia na każdej przyznane przez Google licencji na system Android. Wszystko dzięki patentom na rozwiązania zaimplementowane w "zielonym robocie", których właścicielem jest właśnie Microsoft. Przy okazji rozpatrywaniu wniosku o przejęcie działu urządzeń mobilnych Nokii chińskie Ministerstwo ds. Handlu (MOFCOM) opublikowało listę owych patentów, których jak się okazuje jest 310. Sam Microsoft przyznał, że w samym tylko USA 70% urządzeń pracujących pod dyktando Androida korzysta z jego patentów.

Oznacza to, że każdego roku na sprzedaży przez Google licencji na Androida Microsoft zarabia grubo ponad miliard dolarów. Szacuje się, że w ubiegłym roku kwota ta mogła wynieść nawet 2 miliardy dolarów. Jest to zatem całkiem pokaźna suma, którą gigant z Redmond może przeznaczyć na rozwój włanego, konkurencyjnego Windows Phone. Innymi słowy mamy do czynienia z sytuacją w której Google wspiera swego najniebezpieczniejszego rywala co wygląda kuriozalnie.

Pełną listę opisywanych patentów znajdziecie TUTAJ (plik *.docx).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.