Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 18 czerwca 2014 
    

Olbrzymie zmiany w funkcjonowaniu YouTube'a


Autor: Wedelek | źródło: The Guardian | 13:49
(4)
YouTube powstał jako niezależny serwis, który umożliwiał użytkownikom wrzucanie do sieci własnej twórczości i dzielenie się osiągnięciami z ogólnie rozumianym społeczeństwem. Pod koniec 2006 roku serwis trafił w ręce Google, które zapłaciło za niego 1,6-miliarda dolarów. Niemal natychmiast rozpoczął się proces modyfikacji YouTube, do którego wprowadzono więcej reklam i ostatecznie powiązano go z innymi usługami Google, w tym z niesławnym Google+. Pod koniec roku użytkowników popularnej "tuby" czeka jeszcze jedna, poważna rewolucja. Z głównej części serwisu znikną niezależne klipy muzyczne, a cała muzyka z You Tube'a ma również zostać dołączona do zupełnie nowej usługi o nazwie YouTube Music Pass.

Zostanie ona najprawdopodobniej połączona z dostępną w Polsce od niespełna miesiąca usługą Muzyka (pisaliśmy o niej TUTAJ). YouTube Music Pass pozwoli na streaming muzyki w trybie online, oraz pobieranie utworów na urządzenia mobilne. Serwis ma zostać pozbawiony reklam, więc prawdopodobnie za korzystanie z niego zmuszeni będziemy prędzej czy później płacić abonament.

Tutaj dochodzimy do sedna problemu. Otóż Google zdecydował, że z głównej części YouTube'a ma docelowo zniknąć cała niezależna muzyka, a zarabianie na wyświetlaniu reklam nie będzie dłużej dostępne dla autorów tych klipów muzycznych (Chodzi o autorów, którzy nie podpiszą umowy). Ci albo muszą zgodzić się na warunki Google i przenieść się do nowej usługi, albo nie zarobią ani grosza. Jeśli podpiszą z Google umowę, to ich muzyka pozostanie w YouTube i pojawi się w nowej usłudze. O ile w przypadku znanych wykonawców nie będzie to zbyt dużym utrudnieniem, o tyle niezależni, niezbyt znani wykonawcy mogą na zmianie znacząco ucierpieć. Dlatego też zapowiedzieli wspólny protest przeciwko zmianom jakie ma zamiar wprowadzić Google. Czy uda im się zablokować forsowaną przez giganta "reformę" YouTube'a tego nie wiem, ale nie są bez szans. Ich siłą jest to, że obecnie stanowią aż 32,6% całego rynku muzycznego.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Wez stary zacznij (autor: Mute | data: 18/06/14 | godz.: 15:10)
  czytac artykuly na ktorych bazujesz ze zrozumieniem. Rece opadaja.

 2. @Mute (autor: Wedelek | data: 18/06/14 | godz.: 15:38)
  Cytuję "YouTube is indeed threatening to block the videos of indie labels: if they don't sign up to the terms of its new paid music service, their videos will be removed from its free service too."

  Nie wiem jak Ty, ale ja rozumiem to tak: Podpisują umowę z google, albo ich filmy wylatują z YT. Żeby nie było wątpliwości o co chodzi dodałem jeszcze ten fragment: "Jeśli podpiszą z Google umowę, to ich muzyka pozostanie w YouTube i pojawi się w nowej usłudze."


 3. @zapomniałbym (autor: Wedelek | data: 18/06/14 | godz.: 15:45)
  "YouTube will block indie labels from monetisation of their videos on its free service. It's possible that YouTube will leave labels' videos up, but block them from making money from ads in and around those videos – as well as from using its Content ID system to make money from ads shown on videos uploaded by YouTube users featuring their music."

  To druga możliwość - dlatego nie pisałem w treści o usuwaniu filmów, tylko blokowaniu możliwości zarabiania na nich. PS: Zdecydowałem się dodać jeszcze jeden fragment: "(Chodzi o autorów, którzy nie podpiszą z Google umowy)".

  Oczywiście istnieje możliwość, że Google wycofa się z tych zmian, bo w bajkę, że to nieporozumienie nie wierzę.


 4. @Mute (autor: Wedelek | data: 18/06/14 | godz.: 15:56)
  Przeczytałem jeszcze raz i znalazłem głupi wpis, który faktycznie kłóci się z resztą - zwracam honor. Chodzi o "Z głównej części serwisu znikną niezależne klipy muzyczne, które zostaną przeniesione do zupełnie nowej usługi o nazwie <b>YouTube Music Pass</b>." Oczywiście nie chodziło mi o to, że zostaną całkiem usunięte, tylko, że zostaną dołączone do nowego serwisu. Dalej jest dobrze. Już poprawiłem to newralgiczne zdanie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.