Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 25 czerwca 2014 
    

Google uruchamia beta testy usługi Domains


Autor: Wedelek | źródło: Google | 06:41
(1)
Google uruchomił nową usługę o nazwie Domains, która jak łatwo się domyślić pozwala na rejestrację i zarządzanie domenami. Tym samym firma z Mountain View wkracza na całkiem nowy rynek, wzbudzając zapewne strach wśród już istniejących konkurentów. Google Domains pozwoli na przeniesienie już posiadanych adresów do opisywanej usługi, rejestrację maksymalnie stu aliasów/adresów poczty e-mail oraz stu subdomen powiązanych z domeną główną. Ponadto będziemy mogli skorzystać z usługi DNS Google i ukryć nasze prywatne dane (kto jest właścicielem domeny).

Co ciekawe pakiet usług nie obejmuje hostingu i Google odsyła swych klientów do takich konkurentów jak GoDaddy czy eNom. Ciekawe czy w przyszłości się to zmieni - obstawiam, że tak.

Na razie usługa Domain znajduje się w fazie beta i dostęp do niej mają nieliczni użytkownicy, którzy otrzymali zaproszenie. Z wypływających do sieci danych wynika, że rejestracja domeny na okres roku w usłudze Google to wydatek rzędu 12 dolarów.

Google Domains znajdziecie pod TYM adresem.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: mrfelek | data: 25/06/14 | godz.: 17:40)
    "ukryć nasze prywatne dane (kto jest właścicielem domeny)." - przed wszystkimi oprócz google ;]

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.