Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 27 czerwca 2014 
    

Nowości od Google: modularny telefon, projekt Tango i usługa Cloud Save


Autor: Wedelek | źródło: Ars Technica | 13:46
(1)
Podczas konferencji I/O grupa ATAP (Advanced Technology and Projects) zajmująca się w Google rozwojem nowych, przełomowych rozwiązań, zaprezentowała dwa urządzenia nad którymi obecnie pracuje. Oba opisywaliśmy już wcześniej na TwojePC. Pierwszym z nich jest tablet stworzony w ramach projektu Tango, który został wyposażony w kamery i oprogramowanie umożliwiające mapowanie wnętrz pomieszczeń i przenoszenie ich w postaci modeli 3D do świata wirtualnego. Kierownik projektu - Johnny Lee demonstrował jak to urządzenie działa i zapowiedział, że niebawem trafi ono do sprzedaży.

Najpierw położą na nim "łapy" deweloperzy, którzy jeszcze w tym roku będą mogli kupić ów tablet za kwotę $1024, a w przyszłym roku pojawi się jego komercyjny odpowiednik tworzony przez LG.Kolejna nowość to telefon modularny tworzony w ramach projektu Ara. Podczas I/O pokazano działający model, oraz płytkę PCB modułu, na której w chwili obecnej 30% miejsca zajmują niezbędne do jego pracy komponenty, a pozostała część może zostać wykorzystana przez producentów sprzętu. Docelowo dla deweloperów ma być dostępne 90% przestrzeni PCB.
A skoro już jesteśmy przy temacie nowość od Google, to najwyższy czas by przybliżyć Wam pięć nowych, chmurowych usług Google dla programistów. Jak już wcześniej wspomniałem w innym newsie zmian i ulepszeń jest więcej, ale nie będę ich tu szczegółowo opisywać. Usługa Cloud Save i powiązane z nią Cloud Debugger, Cloud Tracing, Cloud Monitoring, oraz Cloud Dataflow przykuły mą uwagę z tego względu, że wpłyną na to jak w przyszłości będziemy korzystać ze smartfonów.

Otóż założenie Cloud Save jest takie by multiplatformowe gry zapisywały swoje dane w chmurze. Jak to działa? Otóż grając w grę na sprzęcie z iOS stan rozgrywki zapisze się na serwerach Google, więc gdy potem weźmiemy tablet lub smartfon z Androidem do ręki, to będziemy mogli wznowić zabawę od tego miejsca, gdzie skończyliśmy ją np. grając na iPadzie. Tak samo będzie to działać w drugą stronę.

Pozostałe cztery usługi pozwolą deweloperom na gruntowne przeanalizowanie danych z aplikacji, które korzystają z tej nowej formy zapisu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. " Ara. Podczas I/O pokazano działający model" (autor: RusH | data: 27/06/14 | godz.: 17:23)
    oj przyznaj sie ze nie ogladales relacji :)

    Ara nawet sie nie zabotowal - zawiesil sie :DDD


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.