Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 2 lipca 2014 
    

Diva 665 duże trójdrożne kolumny podłogowe


Autor: DYD | 18:11
(6)
Indiana Line włoski producent wysokiej klasy kolumn do stereo i kina domowego poszerza linię produktową swojej topowej serii Diva. Wprowadza do sprzedaży kolejne kolumny podłogowe, które noszą miano flagowych: Diva 665. Indiana Line wprowadza do klasy średniej zaawansowane rozwiązania takie jak materiał Curv, użyty to budowy głośnika średniotonowego. Budowa zespołu głośnikowego opiera się na połączeniu przetworników średnio i niskotonowych opartych o pomysły stosowane przez inne topowe marki wraz z całkowicie autorskimi rozwiązaniami dla sekcji wysokotonowej. Trójdrożna smukła konstrukcja kolumn podłogowych z przednim bass-refleksem pozwala na wygodne rozlokowanie kolumn w pomieszczeniu - bez strat dla jakości dźwięku.

18mm płyty MDF wzmacniana 5-wieńcami o grubości 15mm zapewnia przetwornikom stabilność, która gwarantuje niski poziom zniekształceń dźwięku. Dodatkowo głośnik wysokotonowy został otoczony specjalną formą gumowego pancerza, który oddziela tweeter od drgań obudowy, które wzbudzają głośniki średnio i niskotonowe. 14-centymetrowy przetwornik średniotonowy z materiału Curv umieszczony w aluminiowym koszu to konstrukcja unikalna w tym przedziale cenowym. Za siłę niskich tonów odpowiadają dwa przetworniki 180mm wykonane z suszonej powietrzem i przetworzonej masy celulozowej o wzmocnionej strukturze.

Ceny za parę: Indiana Line Diva 665 (kolumny podłogowe) – 5995 zł.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Dziwny temat jak na artykuł w TwoimPC (autor: Obidion | data: 2/07/14 | godz.: 19:29)
  Czy to są głośniki komputerowe? :)
  Swoją drogą fajne głośniki.


 2. przecież... (autor: DYD-Admin | data: 2/07/14 | godz.: 19:48)
  ...nie samym PC człowiek żyje ;-) ... a dla chcącego - kolumienki da się podłączyć pod blaszaka...

 3. Dlaczego ma wrazenie ze to (autor: pandy | data: 2/07/14 | godz.: 20:49)
  lepiej wyglada niz gra?

  Kto robi przetworniki dla tej firmy?


 4. dla mnie najlepsze są Bowers & Wilkins (autor: Sławekpl | data: 3/07/14 | godz.: 03:04)
  i nie mam na myśli Nautilusów na które mało kogo stać (120 tyś za sztukę) seria 600 jest bardzo przyzwoita i sensownie wyceniona, prócz tego mają fajne głośniki do zamontowania w ścianach jeśli ktoś by chciał ukryć nagłośnienie

  pandy mam podobne odczucie ;)


 5. ciekawe jak to gra (autor: Menah | data: 3/07/14 | godz.: 10:31)
  porównaniu do polskich kolumn za 2600

 6. @5 i ogólnie (autor: Obidion | data: 3/07/14 | godz.: 19:51)
  Pewnie mocno obniżony dół i bas-reflexowe podbicie... standard - cross-over bardzo nisko - przy 300Hz. Sam byłem fanem Paradigma Studio/S6-S8. Zwłaszcza Paradigm Sub-2 działa na wyobraznie - ze swoja moca 9000Wat i zejściem bodaj do 6Hz:) Ale po odsłuchu wnioskuje, że stare Tonsile GDN z wymienionym głośnikiem basowym (35-4500Hz) też daje do wiwatu. Wydaje mi się, że generalnie w muzyce jednak żadne audiofilskie rozwiązania nie zastąpią odpowiedniego ciśnienia akustycznego przy ulubionych dla słuchanej muzyki częstotliwościach. Zamknięta obudowa i 20-25cm przy częstotliwości ok 4000Hz i w zamkniętej obudowie to jest wszystko co potrzeba do słuchania metalu:) Zwłaszcza wokal niesie w przestrzeń. Sam posiadam niby-audiofilskie Yamahy serii NS-F310/C310/S310 - i mała średnica głośnika we frontach (6cm) nie zostanie nadrobiona samym subem który sięga tylko do 200Hz... Generalnie każdy zestaw powinno się budować do gustu i do warunków mieszkaniowych:) Cena nic nie znaczy bo według recenzji Cervin Vega z odpowiednimi gabarytami gra lepiej niż Paradigm S8... za ułamek ceny... Słuchałem obydwu i jako zwykły nie-audiofilski smiertelnik mnie nie oczarowały - po prostu grały:)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.