Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 31 lipca 2014 
    

Nowy flagowy produkt Eizo FlexScan 31.5'' 4K


Autor: DYD | 20:03
(4)
W ofercie Eizo pojawi się nowy 31.5-calowy model z matrycą IPS o naturalnej rozdzielczości 3840 x 2160, wyświetlający obrazy 4K. FlexScan EV3237 posiada funkcje charakterystyczne dla linii „EcoView” oraz narzędzia picture-in-picture oraz picture-by-picture, przydatne w szeregu aplikacji, poczynając od biur, pracowni CAD/CAM, centrów zarządzania, a kończąc na grach. EV3237 posiada podświetlany diodami LED panel IPS (in-plane switching) z 178° kątami widzenia, minimalizującymi zmiany kolorów i kontrastu przy patrzeniu na ekran pod kątem. Maksymalna jasność to 300 cd/m2, a kontrast 1000:1.

Model EV3237 posiada dwa złącza DisplayPort (ver. 1.2), jedno HDMI oraz jedno DVI dual link. Dzięki dużej ilości wejść, możliwe jest zestawienie różnych konfiguracji picture-by-picture, na przykład podzielenie ekranu na dwie, trzy, a nawet cztery części. Wyświetlanie obrazów
w naturalnej rozdzielczości 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz możliwe jest przy wykorzystaniu złączy DisplayPort.Po włączeniu funkcji picture-in-picture, możliwe jest jednoczesne oglądanie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł, przy czym główny obraz widoczny jest na pełnym ekranie, a obraz z drugiego źródła w mniejszym oknie, które może być wyświetlane w dwóch rozmiarach, w wybranym narożniku ekranu.

Metody regulacji jasności dostępnych na rynku monitorów z podświetleniem LED mogą prowadzić do migotania obrazu, zauważanego przez niektórych użytkowników i powodującego zmęczenie oczu. Eizo w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie łączące dwie technologie: DC (direct current – regulacja natężeniem prądu) i PWM (pulse-width modulation – modulacja długością impulsu), które sprawiają, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy niskim poziomie jasności, bez efektów ubocznych, np. w postaci wpływu na stabilność kolorów. Dzięki temu, jasność można ustawić na poziomie 1%, co jest bardzo przydatne w zaciemnionych pomieszczeniach (więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie Eizo).

Opracowane przez Eizo narzędzie o nazwie EcoView Optimizer 2 pozwala oszczędzić do 30% energii, redukując jasność podświetlenia i zwiększając wzmocnienie w sytuacji, gdy na ekranie wyświetlane są głównie ciemne obrazy. Jakość obrazu pozostaje bez zmian, gdyż obniżenie jasności jest prawie niedostrzegalne.

Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje jasność ekranu do pożądanych wartości, dostosowanych do zmian jasności w pomieszczeniu. Powoduje to ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie redukuje zmęczenie oczu, które odczuwane jest, gdy ekran jest zbyt jasny lub zbyt ciemny.

Czujnik obecności o nazwie EcoView Sense 2 wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb uśpienia. Gdy użytkownik powraca na stanowisko pracy, EcoView Sense 2 ponownie włącza monitor. Dla zwiększenia efektywności tej funkcji, czujnik wykrywa ruch, jak i zmianę ciepłoty.

Opracowane przez Eizo oprogramowanie ScreenManager Pro i Eizo Monitor Configuration upraszczają zarządzanie funkcjami monitora. ScreenManager Pro umożliwia dostosowanie kolorów i ustawień EcoView za pomocą myszy i klawiatury, zamiast korzystania z menu OSD. Pozwala również dopasować obraz kilku monitorów, podpowiadając, jakie regulacje mają być dokonane we wszystkich modelach FlexScan podpiętych do jednego komputera PC.

Eizo Monitor Configurator pozwala administratorom kontrolować zdalnie ustawienia wszystkich monitorów FlexScan EV podpiętych przez USB. Wśród ustawień, które można regulować w ten sposób, dostępne są funkcje picture-in-picture i picture-by-picture.

Nowy model posiada pięć zdefiniowanych trybów pracy, włączając sRGB, Movie, Paper oraz dwa tryby, których ustawienia mogą skonfigurować samodzielnie użytkownicy. Tryb Paper obniża poziom niebieskiego światła, zmniejszając zmęczenie oczu.Inne cechy:
Wysoka rozdzielczość poprawia klarowność obrazu przy wyświetlaniu w rozdzielczości innej niż naturalna. Ergonomiczna stopka umożliwia regulację wysokości w zakresie 139 mm, 40° odchylenie w pionie (-5° – 35°) i obrót o 344° w płaszczyźnie poziomej.
 1W wbudowany głośnik i złącze słuchawkowe
 Kiedy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony, monitor nie pobiera w ogóle prądu
 Układ overdrive zapewnia czas reakcji szary-do-szarego na poziomie 5 ms, umożliwiając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów
 Zgodny ze standardami Energy Star 6.0 i TCO Certified Displays 6.0
 Dostępny w czarnej i szarej obudowie.

Nowy model pojawi się w sprzedaży pod koniec września. Niestety nie jest znana jego cena. Zapewne będzie zbliżona do 8K niż 4K, ale to tylko nasze przypuszczenia... :-)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No wreszcie. (autor: Kosiarz | data: 31/07/14 | godz.: 21:03)
  Poprosze 3 razem z 2x R9 295X2. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to ta podstawka...

 2. Jak ma DP w wersji 1.2 (autor: losarturos | data: 1/08/14 | godz.: 18:37)
  to cuduf nima i pewnie działa to w trybie MST. Cza se dać na wstrzymanie i poczekać na odpowiednie dziurki w kartach i monitorach typu DP1.3 lub HDMI2.0 ;-)

 3. cena: (autor: 5eba | data: 1/08/14 | godz.: 20:13)
  http://www.mediafrost.de/Eizo-EV3237.html

 4. Modlitwa Dziękczynna Producentów LCD (autor: PiotrexP | data: 1/08/14 | godz.: 23:16)
  Boże Elektroniki pobłogosław ten oto dar 4K aby stał się dla nas w chwili próby spadających marż źródłem łatwej kasy i pozwolił wydoić premię za nalepkę Pro. Amen.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.