Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 31 lipca 2014 
    

Aktualizacja softu w rowerowym GPS Mio Cyclo 300 i 500


Autor: DYD | 19:23
(1)
Właściciel marki Mio udostępnił dwie aktualizacje dla urządzeń Mio Cyclo. Pierwsza to aktualizacja oprogramowania w nawigacjach rowerowych Mio Cyclo z serii 300 i 500 do wersji 4.0. W nowym sofcie udostępniono szereg rozwiązań dla nawigacji rowerowych. Możliwość odczytania w nawigacji dokładnej pozycji rowerzysty wraz z adresem i pozycją GPS (funkcjonalność „Gdzie jestem?”) czy wyznaczanie objazdów zamkniętych tras, to wyróżnione funkcje prze Mio. Stale rozwijana jest również platforma Mio Share, kompatybilna z coraz większą liczbą aplikacji dedykowanych rowerzystom. Uruchomiono także możliwość eksportu danych z aplikacji Mio Share do Trainingpeaks, która pozwoli na lepszą analizę treningów użytkownikom komputerów rowerowych Cyclo serii 100 i nawigacji rowerowych Mio.

Aktualizacja v4 dla nawigacji rowerowych Mio Cyclo to ogromne usprawnienie dla tej kategorii produktów” – mówi Marcin Gutkiwicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. – „Nowe funkcjonalności i kompatybilność z nowymi akcesoriami, w tym z elektronicznymi przerzutkami Shimano, stanowią ogromną wartość dodaną dla użytkowników Cyclo” – dodaje Gutkiewicz.

Aktualizacja v4 we wszystkich nawigacjach rowerowych Mio poprawia algorytmy wytyczania tras przejazdu. Za pomocą funkcji Surprise Me miłośnicy MTB mogą przy wyznaczaniu trasy sprawdzić procentowy udział dróg nieutwardzonych, a także – po raz pierwszy – skorzystać z funkcji wyznaczania objazdu zamkniętej drogi. Do tej pory taka funkcjonalność była zarezerwowana dla użytkowników nawigacji samochodowych.

Udostępniona została także nowa funkcjonalność „Gdzie jestem?”, która pokazuje dokładną lokalizację rowerzysty – z adresem, jeżeli takie dane są dostępne oraz współrzędnymi geograficznymi. Taka informacja może okazać się bezcenna, gdy np. rower ulegnie uszkodzeniu daleko od drogi, a rowerzysta będzie potrzebował pomocy.

Dzięki wykorzystaniu technologii ANT+ model Mio Cyclo 305 HC po zaktualizowaniu można połączyć z systemem elektronicznych przerzutek Shimano, Di2. Dzięki temu rowerzysta na wyświetlaczu swojego Cyclo, może monitorować biegi na przedniej i tylnej przerzutce, a także stan baterii w urządzeniu Shimano. Kompatybilność Mio Cyclo z przerzutkami Di2 zapewnia pełną kontrolę i intuicyjną obsługę systemu.

Aktualizacja usprawnia także ogólną komunikację nawigacji Cyclo z akcesoriami korzystającymi z technologii ANT+. Teraz użytkownicy mogą przypisywać konkretne czujniki do swojego profilu w urządzeniu. Dzięki temu podczas jazdy w grupie nie występują problemy z przypadkowym łączeniem się z urządzeniami peryferyjnymi innych osób.

Update v4 oddaje w ręce użytkowników również nową wersję rowerowej mapy Open Street Maps.

Udostępniono także funkcję eksportu danych z aplikacji Mio Share do platformy treningowej Trainingpeaks. Użytkownicy mogą w niej szczegółowo analizować swoje treningi i ocenić je z perspektywy kilku wskaźników stosowanych przez Trainingpeaks: Training stress (TSS), Intensity Factor (IF), a także Normalized Power (NP.). Aplikacja jest cenionym przez profesjonalistów źródłem informacji, korzysta z niej m.in. fundacja Alberto Contadora.

Aktualizacja oprogramowania v4 jest przeznaczona dla wszystkich nawigacji rowerowych Cyclo, także dla modeli serii 500. Ich użytkownicy mogą połączyć je z trenażerami Elite Digital Qubo, Tacx Bushido i Genius za pośrednictwem ANT+. Pozwala to wgrać do sprzętu profile rzeczywistych tras rowerowych, np. z Tour de Pologne i doświadczyć ich trudów podczas treningu pod dachem. Poprawiono też współpracę z akcesoriami ANT+ do pomiaru mocy firm Quarq, SRM i CycleOps.

Modele serii 500 dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth mogą łączyć się z telefonami – zarówno iPhone, jak i pracującymi w systemie Android. Na ekranie Mio Cyclo można odczytać nowe wiadomości tekstowe, sprawdzić rozmówcę i odebrać połączenia przychodzące za pośrednictwem zestawu słuchawkowego Bluetooth. Użytkownicy, którzy nie chcą, aby cokolwiek rozpraszało ich podczas jazdy mogą te funkcjonalności wyłączyć ręcznie.
 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe? (autor: f_zdzich | data: 1/08/14 | godz.: 09:26)
    jak się ta nawigacja sprawuje, wygoda obsługi, jakość mapek, działanie przy dużym słońcu, trzeba by poszukać jakiś testów z najnowszą aktualizacją softwareu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.