Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 16 września 2002 
    

Nvidia CG nie znajdzie się w OpenGL 2.0


Autor: Jasiek | źródło: The Inquirer | 18:53
(2)
Nvidia ostatnimi czasy dwoi się i troi, aby popularyzować CG. Jest to język wysokiego poziomu, opracowany specjalnie dla zaawansowanej obsługi jednostek pixel i vertex shader, mający przede wszystkim na celu ułatwić programistom wygodne i efektywne wykorzystanie shaderów. CG powstało przy bliskiej współpracy z Microsoftem, lecz Nvidia zdecydowała się udostępnić swoje nowe dzieło dla Architecture Review Board (ARB). Dzięki temu droga do implementacji CG w OpenGL 2.0 była prosta, rozwijaniem OGL zajmują się właśnie członkowie ARB. Graphzilli wyrósł jednak po drodze konkurent w postaci podobnego środowiska programistycznego - Glslang od 3DLabs. Wybór rozstrzygnęło głosowanie, gdzie Nvidia przegrała z kretesem (6 głosów Glslang, 1 CG). Według The Inquirer teraz sprawa jest przesądzona i już trwają pracę nad wdrożeniem GLslang do nachodzącej, nowej wersji OpenGL. Jest to pierwsza poważna porażka CG, teraz swoją drogą ciekawe co powie Microsoft w DirectX 9.0, który raczej nie był zbytnio zadowolony z krótkiej przygody CG z konkurencyjnym OpenGL.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hihi .. (autor: pachus | data: 16/09/02 | godz.: 19:23)
    Według The Inquirer "teraz sprawa jest teraz przesądzona" i już trwają pracę nad wdrożeniem GLslang do nachodzącej, nowej wersji OpenGL. Niezly ten nowy Newsman ;)

  2. pachus.. (autor: Jasiek-Redakcja | data: 16/09/02 | godz.: 19:36)
    Jak człowiek nie sypia ile trzeba, to potem tak jest.. przepraszam.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.