Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 6 sierpnia 2014 
    

Roccat integruje klawiaturę i smartfona, modularna mysz MMO


Autor: DYD | 17:16
(1)
Roccat na zbliżających się targach Gamescom 2014 w Kolonii, w Niemczech, zaprezentuje dwa najnowsze produkty: mysz MMO Nyth oraz klawiaturę Skeltr. Są one kontynuacją filozofii firmy Roccat, której głównej założeniem jest innowacyjność i jakość. Firma postawiła sobie za cel stworzenie modularnej myszy MMO, z wymiennymi zestawami przycisków, które można dowolnie wymieniać. Oprócz myszy Nyth, Roccat zaprezentuje również podświetlaną klawiaturę Skeltr, która zmieni sposób używania dodatkowych akcesoriów w grach, a zwłaszcza tzw. drugich ekranów. Będzie to w pełni zintegrowane połączenie klawiatury oraz smartfona.

René Korte, CEO i założyciel Roccat opowiedział o wszechstronności myszy Nyth: “Chcieliśmy stworzyć mysz MMO już od dłuższego czasu, ale każde nasze spotkanie koncepcyjne kończyło się coraz ambitniejszymi planami. Myszy MMO mają rozbudowane ułożenie przycisków, których może być naprawdę dużo a czasem za dużo. Można zmienić funkcję danego przycisku, ale co jeśli użytkownikowi nie podoba się sam ich układ? Naszym rozwiązaniem jest stworzenie modularnej myszy MMO, z wymiennymi zestawami przycisków, które można dowolnie wymieniać. Nie ma dwóch takich samych graczy. Ponieważ zdajemy sobie z tego sprawę, poszliśmy krok dalej od zwykłego mapowania przycisków. Nasi fani będą otrzymają dostęp do bazy plików, skąd mogą pobrać gotowe schematy, zmodyfikować je i przy pomocy drukarek 3D – samemu stworzyć mysz.

To jeszcze nie wszystko. „Duszą myszy Nyth jest MMO,” – wyjaśnia René „ale modularność idzie w parze z wszechstronnością, na którą zwróciliśmy szczególną uwagę podczas projektowania. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu schematów przycisków, każdy użytkownik wraz z myszą MMO Nyth otrzymuje również perfekcyjną – bo przecież dostosowaną do indywidualnych potrzeb – mysz MOBA a nawet mysz FPS. Chciałem się przekonać, czy uda nam się stworzyć hybrydową mysz, kameleona, który sprawdzi się znakomicie w każdym gatunku gier.

Oprócz myszy Nyth, Roccat na targach Gamescom, zaprezentuje również podświetlaną klawiaturę Skeltr, która zmieni sposób używania dodatkowych akcesoriów w grach, a zwłaszcza tzw. drugich ekranów. Będzie to w pełni zintegrowane połączenie klawiatury oraz smartfona. “Życie nie pauzuje, kiedy grasz. Telefonujemy, odbieramy połączenia, wysyłamy i odbieramy wiadomości. Skeltr jest produktem, który idealnie wpisuje się w obecny gamingowy tryb życia, kiedy elektroniczna rozgrywka oraz dodatkowe akcesoria do gier łączą się z interakcją ze znajomymi.” powiedział René. „Skeltr jest kompatybilny z Bluetooth, co umożliwia wizualizacje najważniejszych danych z komputera PC, na ekranie telefonu. Wierzymy, że fanom szczególnie spodoba się możliwość używania klawiatury do komunikowania się na smartfonie.

Uchwyt w Skeltr pasuje do smartfonów we wszystkich rozmiarach, dzięki czemu jednoczesne korzystanie z klawiatury i telefonu nie będzie nieporęczne. “Skeltr jest naszym pierwszym i na pewno nie ostatnim krokiem w nowym świecie połączonych klawiatur i smartfonów.” – zakończył René.

Na targach Gamescom 2014 każdy z odwiedzających będzie miał okazje zobaczyć m.in.:
• Mysz Roccat Nyth MMO
• Klawiaturę Roccat Skeltr
• Roccat Sova
• Mysz Roccat Tyon
• Klawiaturę Roccat Ryos TKL
• Słuchawki Roccat Kave XTD Stereo(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: radonix | data: 6/08/14 | godz.: 18:29)
    Hmmmm...
    Fajny pomysł na mysz.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.