Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 17 września 2002 
    

HDD: coraz krótsza gwarancja


Autor: R4v | 13:29
(1)
Jak już informowaliśmy, producent dysków twardych Maxtor zdecydował się na skrócenie gwarancji do jednego roku. Wygląda na to, że konkurencja nie zamierza się wychylać. Od pierwszego października jednoroczna gwarancja będzie obowiązywać także dla dysków Western Digital. Jedynie dyski z serii Special Edition zachowają 3-letnią gwarancję. Przedłużenie gwarancji ma być możliwe za dodatkową opłatą. Pojawiły się też plotki, jakoby Seagate szykował się do identycznego kroku. Wynika z tego, że firmy zamierzają ciąć koszty. Nie wiadomo czy nie odbije się to na jakości dysków, które teraz będą 'musiały' wytrzymać trzykrotnie krótszy czas. Pewne jest jednak, że nie wpłynie to praktycznie w żaden sposób na ceny. Na szczęście produkty IDE z wyższej półki, zarówno Maxtora jak i WD, będą wciąż posiadać gwarancję 3-letnią.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmmmm (autor: Spooks-brak rejestracji | data: 18/09/02 | godz.: 13:03)
    czy to znaczy, że jak kupię seagate z 3- letnią gwarancją teraz a seagate stwierdzi że zmiejsza gwarancje do 1-go roku po paru dniach to strace 2 lata gwarancji? czy to sie tyczy tylko nowo wyprodukowanych modeli?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.