Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 7 sierpnia 2014 
    

4K zakrzywione 65 i 75 cali w postaci Sony Bravia S90


Autor: Redakcja | 22:00
(4)
Do grona zakrzywionych ekranów po Samsungu i LG dołączył Sony. Firma dziś ogłosiła swoje nowości - Sony BRAVIA S90 - telewizor 4K Ultra HD ze specjalnie ukształtowanym (czytaj: zakrzywionym) ekranem. Serię S90 tworzą modele z ekranami 75'' i 65''. Obie wersje cechują się małą grubością. Sony przekonuje nas, że optymalną krzywiznę powierzchni ekranu uzyskano w wyniku precyzyjnych obliczeń. Dzięki takiej konstrukcji każdy z widzów znacznie łatwiej ma poczuć się uczestnikiem akcji.

Wyświetlacz TRILUMINOS Display dba m.in. o szeroki zakres reprodukowanych odcieni czerwieni, zieleni i błękitu. System X-tended Dynamic Range steruje wzmocnieniem kontrastu. Pozwala uzyskać intensywną biel i głęboką czerń. Wyjątkowa szczegółowość to z kolei owoc działania technologii Sony 4K X-Reality PRO, która interpoluje obraz z płyt Blu-ray i telewizji, zapewniając czterokrotnie więcej pikseli niż w materiałach Full HD.

W nowej serii po raz pierwszy wykorzystano 4.2-kanałowy system głośników Sony Multi-angle Live Speaker. Zastosowano w nim niezależne jednostki głośnikowe, które emitują dźwięk w różnych, precyzyjnie dobranych kierunkach. Za zachowanie wszystkich niuansów dźwięku wielokanałowego odpowiada system ClearAudio+.

Z myślą o reprodukcji bogatego, mocnego basu telewizory są wyposażone w dwie jednostki niskotonowe. Jeśli to komuś nie wystarcza, w ofercie jest również sprzedawany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy: biały (SWF-BR100) i czarny (nowość, SW-BR100B).

Cen nie podano. Zostaną ogłoszone na targach IFA w dniu 3 września.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. już się boję tej ceny ale wygląda lepiej niż LG i Samsung (autor: Sławekpl | data: 8/08/14 | godz.: 11:22)
  jestem ciekaw jak z obrazem

 2. Skąd ma do mnie docierać ten głęboki, mocny bas? (autor: JOLLY | data: 10/08/14 | godz.: 20:50)
  Bez zewnętrznego subwoofera to jakaś popierdółka.

 3. hmmm (autor: kfiat | data: 11/08/14 | godz.: 11:34)
  To będzie czad jak nauczą się robić proste...

 4. JOLLY nie wiem jak tutaj to rozwiązali (autor: Sławekpl | data: 11/08/14 | godz.: 16:56)
  ale żaden problem dać z tyłu nawet sporą membranę, fale dźwiękowe będą się odbijać od ściany, w subach masz na podobnej zasadzie lecz zwykle od podłogi...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.