Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 12 sierpnia 2014 
    

Nowa generacja profesjonalnych kart graficznych Quadro


Autor: DYD | 18:29
Firma NVidia zaprezentowała dziś nową generację kart graficznych Quadro, oferując nowe narzędzia i technologie, mające spełnić potrzeby projektantów, artystów oraz naukowców wykorzystujących obliczenia wizualne. Wedle producenta nowe produkty zapewniają ponad dwukrotnie większą wydajność i zdolność przetwarzania danych w porównaniu z poprzednimi modelami. Nowa generacja kart graficznych Quadro, czyli modele K5200, K4200, K2200, K620 i K420, pozwalają zwiększyć wydajność popularnych aplikacji – takich jak Adobe CC, Autodesk Design Suite czy Dassault Systemes SOLIDWORKS 2014 – w porównaniu z kartami Quadro poprzedniej generacji.

Nowe karty umożliwiają także szybkie przełączanie się między mechanizmami renderowania za pomocą lokalnego procesora graficznego a usługą renderowania w chmurze za pomocą technologii NVidia Iray.

Nowa generacja kart graficznych Quadro nie tylko znacznie zwiększa wydajność graficzno-obliczeniową, umożliwiając obsługę ogromnych zestawów danych. Dokonaliśmy rozwoju koncepcji obliczeń wizualnych z zamkniętego środowiska stacji roboczej, tworząc bardziej otwarte, połączone środowisko sieciowe”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes ds. profesjonalnych rozwiązań wizualizacyjnych w firmie NVidia. „Nowe produkty Quadro pozwalają użytkownikom pracować z danymi lub projektami zarówno lokalnie na stacji roboczej, zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych jak i używając obu urządzeń jednocześnie z wykorzystaniem usług chmury.

Karty graficzne Quadro akcelerują dziś ponad 100 aplikacji opartych na architekturze CUDA, DirectX, OpenCL i OpenGL. Najnowsze karty graficzne Quadro będą dostępne tej jesieni od dostawców stacji roboczych, w tym HP, Dell i Lenovo, a także firm integracyjnych, takich jak BOXX Technologies i Supermicro oraz autoryzowanych partnerów, w tym firm PNY Technologies w Ameryce Północnej i Europie, ELSA i Ryoyo w Japonii, a także firmy Leadtek w obszarze Azji i Pacyfiku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.