Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 14 sierpnia 2014 
    

AMD ujawnia szczegóły odnośnie nowego ośmiordzeniowca ARM 'Seattle'


Autor: LoccOtHaN | źródło: Guru3D/PC Perspective | 17:14
(3)
Firma AMD ujawniła kilka szczegółów na temat nadchodzącego ośmiordzeniowego procesora serwerowego ARM Cortex-A57 o kryptonimie Seattle. Procesor ten posiada osiem 64-bitowych rdzeni Cortex-A57 "Seattle" rozmieszczonych w czterech dwurdzeniowych modułach, z których każdy dzieli 1MB pamięci podręcznej L2. To sprawia, że ogółem ma do dyspozycji 4MB pamięci podręcznej L2. Więcej danych technicznych w dalszej części artykułu.

Cztery moduły dwurdzeniowe mają również dostęp do ośmiomegowej puli współdzielonej pamięci podręcznej L3, która łączy wszystkie rdzenie, koprocesory, kontroler pamięci oraz I/O. L2 i L3 cache działają 16-drożnie i posiadają funkcję ECC. Sieć cache w Seattle, która obejmuje również cache L1 dla instrukcji i danych, jest w pełni spójna, co oznacza, że nie powinno być żadnych rozbieżności między instancjami tych samych danych przechowywanych na różnych poziomach pamięci cache.

Serwis TechReport donosi, że:
Seattle ma podwójny kanał pamięci (dual memory channel), który obsługuje zarówno pamięci RAM DDR3 jak i DDR4 z zabezpieczeniem ECC. Każdy z tych kanałów jest 72-bitowy i może pomieścić maksymalnie do dwóch modułów (RDIMM, SO-DIMM oraz inne UDIMM, w zależności od tego, co producenci sprzętu wybiorą), a prędkość szczytowa transferu to 1866 MT/s (mega transfers per second). W sumie, każdy procesor Seattle może zaadresować do 128 GB pamięci RAM rozłożonych na czterech modułach po 32GB każdy.

Seattle posiada dwa wbudowane kooprocesory: System Control Processor (SCP) i Cryptographic Coprocessor (CCP).

Kontroler I/O w Seattle może obsługiwać do ośmiu portów SATA 6Gbps, dwa porty Ethernet 10Gbps oraz osiem linii PCI Express Gen3. Układ linii PCIe może być zawarty w trzech konfiguracjach: z jednym kontrolerem x8, z dwoma kontrolerami w układzie x4/x4 oraz składać się z trzech kontrolerów w układzie x2/x4/x2. Każdy kontroler PCIe może pracować z prędkościami Gen1, Gen2 lub GEN3 bez wpływu na szybkość działania innych linii. To samo dotyczy portów SATA, które mogą wspierać starsze dyski ograniczone do 3Gbps lub 1.5Gbps.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. per (autor: Kosiarz | data: 14/08/14 | godz.: 18:55)
  Second

 2. Moze za plytka (autor: biuro74 | data: 15/08/14 | godz.: 13:03)
  podpowiedz ;-)

  jest:
  "mega transfers for second"

  winno byc:
  "mega transfer per second"


 3. spoko... (autor: DYD-Admin | data: 16/08/14 | godz.: 19:07)
  ...spoko, pierwsza była ok, już poprawiamy :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.