Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 18 sierpnia 2014 
    

a5100 niewielki aparat z wymiennymi obiektywami od Sony


Autor: DYD | 16:04
Sony dziś ogłosiło model a5100, który wedle producenta ma być najmniejszym na świecie aparatem z wymiennymi obiektywami. Wyposażony został w dużą matrycę formatu APS-C o rozdzielczości 24,3-megapiksela, lampę błyskową i Wi-Fi. Wygodnie leży w dłoni i idealnie nadaje się dla każdego, komu nie wystarczają możliwości aparatu w smartfonie lub prostego kompaktu automatycznego. System Fast Hybrid AF śledzi ostrość dzięki 179 umieszczonym w płaszczyźnie ogniskowej polom AF opartym na detekcji fazy. Nie zabrało możliwości dotykowego nastawiania ostrości i wyzwalania migawki w ten sposób.

Wyposażenie aparatu obejmuje też procesor obrazu BIONZ X, wykorzystywany w serii a7. Procesor dba o szczegóły i światłoczułość podczas fotografowania i filmowania. Aparat a5100 umożliwia nagrywanie płynnych filmów Full HD w formacie XAVC S 50 Mb/s. Podobnie jak przy fotografowaniu, można korzystać z systemu Fast Hybrid AF: śledzenia ostrości i jej dotykowego nastawiania.

Dzięki odchylanemu o 180° ekranowi LCD i ergonomicznie ukształtowanemu korpusowi aparat można wygodnie trzymać w wyprostowanej ręce, regulować zoom i wyzwolić migawkę po uzyskaniu optymalnej kompozycji autoportretu.

Równie łatwe jest oglądanie zdjęć i filmów (MP4) na ekranie telefonu, tabletu lub telewizora. Dzięki technologii NFC nawiązywanie połączenia sprowadza się do jednego dotknięcia; funkcja Wi-Fi Direct umożliwia natomiast proste, bezprzewodowe przesyłanie danych do współpracujących urządzeń z systemem Android i iOS. Połączenie jednym dotknięciem powoduje także uruchomienie aplikacji Smart Remote Control, która służy do komponowania obrazu i wyzwalania spustu migawki przy użyciu smartfona lub tabletu.

Aparat a5100 pozwala na pobieranie nowych funkcji z serwisu PlayMemories Camera Apps, którego oferta obejmuje darmowe i płatne narzędzia, efekty specjalne i funkcje przeznaczone zarówno do zabaw z obrazem, jak i dla zaawansowanych fotografów.

W ofercie pojawią się także nowe akcesoria: dostępna w trzech odmianach kolorystycznych osłona korpusu LCS-EBD oraz miniaturowy pilot RM-SPR1, przeznaczony do wykonywania zdjęć autoportretowych z użyciem statywu.

Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w połowie września 2014 r.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.