Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 19 sierpnia 2014 
    

SanDisk prezentuje nowy napęd SanDisk Ultra II SSD


Autor: DYD | 18:25
(7)
SanDisk wprowadza nowy napęd SanDisk Ultra II SSD z udoskonalonym oprogramowaniem SSD Dashboard, które umożliwia sprawdzanie wydajności napędu, zabezpieczeń oraz dostępnych aktualizacji wewnętrznego oprogramowania, dzięki czemu zawsze uzyskuje się maksymalną wydajność. Prędkość odczytu sekwencyjnego sięga 550 MB/s, a prędkość zapisu dochodzi do 500 MB/s, co przekłada się na krótszy czas uruchamiania systemu i programów. Napęd jest oparty na technologii Flash NAND X3, a zastosowana w nim dwuwarstwowa architektura pamięci podręcznej nCache 2.0 przyczynia się do zwiększenia szybkości działania i trwałości. Odporność na wstrząsy gwarantuje bezpieczeństwo danych w razie uderzenia bądź upuszczenia komputera.

Napęd SanDisk Ultra II SSD jest dostarczany w komplecie z udoskonalonym oprogramowaniem SanDisk SSD Dashboard. Umożliwia ono kontrolę stanu urządzenia, ręczne i cykliczne wykonywanie operacji TRIM, sprawdzanie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania i wyświetlanie wskazówek, które pomagają uzyskać maksymalną wydajność napędu. Oprogramowanie jest dostępne w 17 wersjach językowych. Łatwy dostęp do pomocy technicznej zapewniają przyciski „Live Chat” (czat on-line) i „Ask a Question via Email” (zadaj pytanie mailem).

Wśród dodatkowych funkcji oprogramowania warto wymienić następujące:
• Klonowanie: zawartość poprzedniego dysku można skopiować na nowy napęd SanDisk Ultra II SSD przez wykonanie trzech prostych czynności, z użyciem oprogramowania EZ GIG IV firmy Apricorn. Oprogramowanie do klonowania elimuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, programów lub ustawień.
• Ochrona antywirusowa: łatwe w użyciu rozwiązanie Titanium Antivirus+ firmy Trend Micro chroni użytkownika przy korzystaniu z maila, serwisów społecznościowych i przeglądarki internetowej.
• Bezpieczeństwo: stworzone przez firmę Absolute Software oprogramowanie Absolute LoJack należy do najlepszych konsumenckich rozwiązań do ochrony danych i odzyskiwania sprzętu w razie kradzieży. Umożliwia skuteczną lokalizację skradzionego urządzenia, przez co ułatwia odzyskanie go przez prawowitego posiadacza.


Napęd SanDisk Ultra II SSD jest objęty trzyletnią gwarancją. Jego sprzedaż przez Internet oraz za pośrednictwem globalnej sieci autoryzowanych dystrybutorów i sprzedawców produktów SanDisk rozpocznie się we wrześniu. Dostępne będą wersje o pojemności 120 GB (w sugerowanej cenie detalicznej 75 Euro), 240 GB (109 Euro), 480 GB (209 Euro) i 960 GB (409 Euro).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. pojawi się w testach? (autor: curie | data: 19/08/14 | godz.: 22:06)
  Jak duże są różnice między wersjami i jaka jest gwarancja... Byłoby dobrze przeczytać to w recenzji

 2. hmm (autor: Mario2k | data: 19/08/14 | godz.: 23:59)
  500 MB/s to Ja mam w dyskach SSD zakupionych ponad rok temu , gdzie kuzwa jakis postep ??
  tylko klepia to samo w innych opakowaniach :(


 3. @2 kolega (autor: biuro74 | data: 20/08/14 | godz.: 00:32)
  widze bezkrytycznie popiera - widze - zabetonowane sklepy i portale komputerowe, ktore CIAGLE podaja parametry SSDkow w starej formatce od HDD. Czyli predkosc odczytu i zapisu na pierwszym (czesto jedynym) miejscu...

  Prosze poprzec moj protest przeciwko tym zabetonowanym mozgom :) i wysylac ciagle upomnienia, komentarze, prosby - cokolwiek... by zmienic w cennikach sklepow, recenzjach, artykulach o SSD parametr je opisujacy. Na pierwszym miejscu niech stawiaja IOPSy oraz odczyt/zapis probek 4K i wiekszych. Odczyt sekwencyjny sie w zasadzie nie liczy, jesli naped jest SATA3.. moze byc jedynie formalnie podany, by zbytnio nie odstawal od maksa, czyli tych 550MB/s.

  Dziekuje.


 4. ... (autor: ElFi | data: 20/08/14 | godz.: 03:26)
  Mnie najbardziej irytuje ABSOLUTNIE NIC nie mówiący MTBF...

 5. @biuro74 (autor: ligand17 | data: 20/08/14 | godz.: 11:41)
  a jak IOPSy przekładają się na wydajność obserwowaną gołym okiem? Jaki jest przelicznik?
  Formatka HDD jest jak najbardziej OK bo mówi, jakiej wydajności można się spodziewać.
  Skoro 550MB/s to max wydajność SATA3 to widać, że nowe dyski mają sens dopiero przy SATA Express albo M2.


 6. Po co realnie >550MB/s (autor: pwil2 | data: 21/08/14 | godz.: 01:55)
  na dysku pojemności =<1TB? Do kopiowania danych pomiędzy partycjami? Dla benchmarków?

 7. @5. (autor: pwil2 | data: 21/08/14 | godz.: 01:57)
  IOPSy osiągnęły taką wartość, że teraz to tylko przydałaby się większa pojemność i niższa cena.
  Niech tylko min IOPS nie spada zbytnio przy intensywnym użytkowaniu.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.