Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 21 sierpnia 2014 
    

Aluminiowe skrzynki CA-I i CA-M w wersji Micro i Mini


Autor: Redakcja | 14:35
(4)
Firma Sharkoon wprowadziła do sprzedaży dwie obudowy komputerowe o symbolach CA-I oraz CA-M cechujące się eleganckim designem i aluminiowym wykonaniem. Pierwsza CA-I przeznaczona jest tylko dla płyt Mini-ITX oraz typowego zasilacza ATX (maksymalna długość 180 mm). Obudowę o wymiarach 213 x 225 x 259 mm i wadze 1,50kg można wyposażyć w dwuslotową kartę graficzną o długości 207 mm oraz układ chłodzenia CPU o wysokości do 105 mm. Obudowa posiada zainstalowany 120 mm wentylator u góry, zaś opcjonalnie można zamontować 60 mm cooler z tyłu. Do dyspozycji mamy cztery portu USB - dwa USB 2.0 razem z audio z przodu oraz dwa USB 3.0 u góry (wewnętrzny 19-pinowe złącze).

Jest miejsce w CA-I dla napędów 3.5" (zamiennie z 2.5") i 2.5". Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: srebrna i czarna. Sharokon CA-I został wyceniony na kwotę 41.99 Euro.

Większą wersję obudowy, czyli CA-M można wyposażyć także w płytę Micro-ATX (lub również Mini-ITX). Obudowa o wymiarach 270 x 225 x 285 mm i wadze 1,80kg pomieści w sobie dwuslotową kartę graficzną o długości 250 mm oraz układ chłodzenia CPU o wysokości do 105 mm. CA-M posiada cztery sloty na karty rozszerzeń. Tak samo jak w CA-I mamy zainstalowany 120 mm wentylator u góry, zaś opcjonalnie można zamontować 60 mm cooler z tyłu. Do dyspozycji są również cztery portu USB - dwa USB 2.0 razem z audio z przodu oraz dwa USB 3.0 u góry. Jest miejsce dla dwóch napędów 3.5" lub trzech i 2.5". Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: srebrna i czarna. Sharokon CA-M został wyceniony na kwotę 44.99 Euro.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Teoretycznie fajne (autor: Teriusz | data: 21/08/14 | godz.: 15:00)
  Nawet ładne, ale praktycznie te obudowy są do dupy.

  Po 1, jeżeli już producent daje konstrukcję z wentylatorem na górze do odsysania ciepłego powietrza to niech daje już przynajmniej 200mm gdzie wymiary obudowy na to pozwalają.

  Po 2, jak już jest taka konstrukcja i perforowany dół obudowy to przydałoby się i też tam wsadzić wentylator. Podwyższyć lekko nóżki. Ładnie by wtedy obudowa zasysała chłodne powietrze z dołu i wyrzucała na górze.

  Po 3, skoro producent umieszcza zasilacz tak blisko radiatora CPU to niech przynajmniej już obróci go wlotem do zewnątrz i robi perforacje w ściance bocznej obudowy. Ten spokojnie by sobie wtedy zasysał chłodniejsze powietrze z zewnątrz i nie zabiera części strumienia powietrza przeznaczonego dla chłodzenia CPU.

  Po 4, usunąć wszystkie perforacje z tyłu obudowy, by był niezaburzony przepływ powietrza od dołu do góry.


 2. ok pkt 3 można wyrzucić (autor: Teriusz | data: 21/08/14 | godz.: 15:07)
  Przyjrzałem się lepiej i widzę, że producent jednak umożliwił obrócenie zasilacza. Zasugerowałem się filmikiem, gdzie obudowa mATX ma odwrotnie założone ścianki boczne.

 3. Może lepiej zamontować zasilacz jednak tak (autor: pwil2 | data: 22/08/14 | godz.: 18:10)
  by wyciągał powietrze z nad procesora, a na procesorze radiator poziomo względem płyty z żeberkami przesłaniającymi wlot powietrza do zasilacza.

  Wtedy jeden wentylator będzie pełnił 2 funkcje.
  Oczywiście warunkiem jest w miarę energooszczędny procesor i jak najsprawniejszy zasilacz.


 4. pwil2 (autor: Teriusz | data: 22/08/14 | godz.: 23:54)
  Niestety wentylatory mają to do siebie, że lepiej je montować jako dmuchające niż odsysając ciepło z radiatorów. Są wtedy wydajniejsze.

  Z co do zasilaczy to uważaj byś się nie przeliczył, bo te wydajniejsze i o wyższej sprawności przy małym poborze całkowicie wyłączają swoje wentylatory ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.