Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 21 sierpnia 2014 
    

Drogi, ale wypasiony Asus ROG Maximus VII Impact Z97


Autor: Redakcja | 14:53
(5)
Do płyt głównych serii 9 firmy Asus dołączy model sygnowany Republic of Gamers w formacie mini-ITX. Maximus VII Impact z chipsetem Z97 przygotowana jest do obsługi procesorów 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji Intel Core . Posiada 8-fazową sekcję zasilania Impact Power II, dzięki której udało się zastosować pełnowymiarowy moduł regulacji napięcia. W pełni cyfrowa architektura kontroli napięcia wykorzystuje solidne komponenty, w tym japońskie kondensatory 10K Black Metallic. Karta dźwiękowa SupremeFX Impact II posiada technologie izolacyjne, które minimalizują zakłócenia elektromagnetyczne (EMI). Szybko można wybrać 7.1-kanałowy, wirtualny dźwięk surround w stereofonicznych słuchawkach (2.0-kanałowe). Sonic Studio oferuje także kilka opcji kontroli brzmienia: Reverb, Bass Boost, Equalizer, Voice Clarity i Smart EQ.

Wśród rozwiązań dźwiękowych znalazł się również Sonic Radar II. Opracowany z myślą o grach FPS, pokazuje graczowi co robią jego przeciwnicy i koledzy z drużyny. Na monitorze wyświetla się specjalna nakładka wskazująca dokładny kierunek, z którego dochodzą dźwięki strzałów, kroków czy nawoływania. Pomaga ćwiczyć umiejętności lokalizowania wrogów. Dodatkowo jakość brzmienia w grach poprawia aplikacja Audio Enhancement. Ciekawostką jest także na nowo opracowany panel kontrolny z konfigurowalną listą gier – ustawienia mogą być odpowiednio dostosowane do każdej pozycji w bibliotece użytkownika.

W płycie Maximus VII Impact nie mogło zabraknąć technologii ROG, wśród nich znajdziemy m.in.:

• moduł mPCIe Combo IV + 802.11ac / Bluetooth 4.0 – odpowiada za szybką łączność dzięki złączu mini PCI Express (mPCIe) z jednej strony i PCI Express 3.0 x 4 M.2 z drugiej strony. Umożliwia bezpośredni transfer z procesora na poziomie 32Gbit/s.

• KeyBot – rozwiązanie dla graczy, które pozwala na przypisanie nowych funkcji klawiaturze. Po podłączeniu jej do odpowiedniego portu USB, aktywowany zostaje mikroprocesor. Gracze mogą nagrać 15 klawiszowych sekwencji w postaci makr, a następnie ustalić dla nich dowolny klawisz klawiatury. W ten sposób nawet najbardziej złożone zadania zostaną zautomatyzowane, a akcja w grach przyśpieszona.

O bezpieczeństwo w nowej płycie z serii ROG dbają Gamer’s Guardian – zestaw wytrzymałych komponentów. To m.in. wbudowane w płytę główną, odnawialne bezpieczniki, które chronią złącza i pamięć DRAM przed przepięciami, osłony ESD Guards na portach USB i złączach audio oraz LANGuard zabezpieczający przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).
Czarna, pokryta niklem osłona Q-Shield chroni dłonie przed zadrapaniami i zacięciami, a Q-DIMM sprawia, że umieszczanie i usuwanie modułów pamięci staje się łatwe i bezpieczne. Wykonany ze stali nierdzewnej panel I/O oferuje trzykrotnie dłuższą żywotność, niż tradycyjne panele.

ASUS ROG Maximus VII Impact będzie dostępna w Polsce od września 2014 r.
Sugerowana cena detaliczna: 849 zł brutto
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. osobiście (autor: Markizy | data: 21/08/14 | godz.: 15:04)
  nie używał bym w tytule takiego słowa jak "wypasiony" tylko "bogato wyposażony". Sama płytka trochę przerost formy nad treścią ale co się dziwić w dobie popularności kosteczek ;)

 2. ta dźwiękówka to zwykły ALC1150 jaki jest na dziesiątkach (autor: Sławekpl | data: 21/08/14 | godz.: 20:13)
  płyt innych producentów, zmieniona nazwa i kilka ściemek "tworzą" super dźwięk, tak jak ich profile (super program i kosmiczna technologia :P) na matrycach "dają" żywsze kolory, na TN? hahaha
  jeśli M.2 jest faktycznie w wersji x4 PCIe 3.0 to czemu nie podają, że PCIe pod grafę zwalnia do x8? moim zdaniem tam jest normalne M.2 10 Gb/s (x2 PCIe 2.0) które jest zamienne z dwoma złączami SATA, akurat płytka ma o dwa mniej wyprowadzenia niż daje chipset, a nawet jakby ... co to za płyta dla graczy gdzie złącze pod grafę łazi na pół gwizdka?
  i co mi ma dać panel ze stali nierdzewnej? będę z niego jadł kawior czy jak? montuje się raz i koniec
  strawić ten bełkot marketingowców jest coraz trudniej


 3. @2 - do tego zestaw dedykowanych (autor: TeXXaS | data: 22/08/14 | godz.: 11:17)
  bajerów, które do niczego innego pasować nie będą. Raz tylko kupiłem dedykowaną kartę wifi asusa. Nie polecam.

 4. cena (autor: Winston Wolf | data: 26/08/14 | godz.: 12:54)
  patrząc na możliwości, wyposażenie i jakość wykonania (o ile będzie równie wysoka jak w przypadku innych płyt tej marki) to cena nie wydaje się aż taka wysoka ... a można ją potraktować jako dobrą inwestycję na przyszlość

 5. płyta (autor: Sambuc | data: 9/09/14 | godz.: 00:13)
  Przecież cena spadnie za parę tygodni, zaczną się pierwsze promocje itd. A może i potem załapie się ta płyta na któryś z cashbacków?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.