Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 28 sierpnia 2014 
    

5 powodów dla których warto zdecydować się na hosting dedykowany


Autor: Artykuł reklamowy | 05:16
(3)
Każda strona internetowa zawiera pliki tekstowe, graficzne oraz multimedialne. Elementy te stanowią jej całość i muszą być przechowywane w konkretnym miejscu w wirtualnym świecie, czyli na serwerze internetowym. Hosting to udostępnienie miejsca na serwerze w celu przechowywania i upubliczniania strony internetowej w sieci.

Najbardziej popularne rodzaje hostingu to współdzielony (wirtualny), VPS czy dedykowany. Największe możliwości daje hosting dedykowany, dostarczany przez dużych dostawców, takich jak ATMAN czy home.pl. W porównaniu z VPS czy wirtualnym dostarcza pełną moc obliczeniową oraz dużą elastyczność konfiguracji serwera. Praktycznie uzyskujesz całą moc serwera dla siebie.Co wyróżnia hosting dedykowany od współdzielonego i VPS.

1. Niezawodność- nie jesteś narażony na skutki działań innych użytkowników. Co wiąże się z pełnym bezpieczeństwem twojej strony internetowej.
2. Wydajność- moc serwera jest przeznaczona tylko dla ciebie. Hosting dedykowany gwarantuje ci pełne wykorzystanie serwera dla twojej działalności internetowej (wydajność procesora, pamięć RAM oraz powierzchnia dysku). Dzięki temu zyskujesz możliwość rozwinięcia twojego przedsięwzięcia internetowego na dużą skalę. W hostingu wirtualnym czy VPS powierzchnia dysku jest współdzielona, a wykorzystanie możliwości samego serwera zależy od ilości stron i serwisów internetowych na nim zamieszczonych.
3. Elastyczność- hostingu wirtualnego czy VPS cechują się ograniczoną elastycznością. W przypadku dedykowanego masz pełną możliwość wyboru systemu i oprogramowania dla twojej strony.
4. Indywidualny adres IP, dedykowany tylko dla ciebie. W przypadku hostingu wirtualnego adres IP jest współdzielony z innymi domenami.
5. Dość popularny hosting wirtualny obsługiwany jest przez firmę hostingowi. W tym wypadku twoja kreatywność jest dość ograniczona. W przypadku hostingu dedykowanego jesteś sam administratorem swojego serwisu internetowego.

Dla kogo przeznaczony jest hosting dedykowany.

Firmy prowadzące swoją działalność usługową głównie w Internecie wybierają domeny dedykowane. Do nich należą portale aukcyjne, serwisy społecznościowe czy sklepy internetowe. Serwery dedykowane najlepiej się sprawdzają tam gdzie mamy do czynienia z dużą ilością zasobów i danych sieciowych oraz ogromną ilością użytkowników, korzystających z serwisów internetowych.

Jeżeli oczekujesz od swojego biznesu internetowego pełnej gwarancji niezawodności, dużej powierzchni serwera, to hosting dedykowany jest tą opcją, która w pełni zaspokoi twoje wymagania. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: radonix | data: 28/08/14 | godz.: 12:54)
  Jestem w sumie prostym człowiekiem i dla mnie określenie: ''hosting dedykowany'' brzmi zbyt naukowo i ''sztywnie''.
  Może trzeba by zastąpić to wyrażenie jakimś innym, bardziej przyjaznym?
  Macie jakieś pomysły?


 2. @radonix (autor: LoX | data: 28/08/14 | godz.: 16:20)
  gospodarz przypisany ? :P

 3. hetzner (autor: TeXXaS | data: 28/08/14 | godz.: 17:27)
  może bardzo proste nie jest, ale działa :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.