Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 28 sierpnia 2014 
    

Adapter Fritz!Powerline 540E z 500 Mbit/s Wi-Fi i 2x LAN


Autor: DYD | 19:22
(9)
Firma AVM wprowadza na rynek nowy, posiadające dodatkowe funkcje adapter Fritz!Powerline 540E, poszerzając tym samym rodzinę produktów Fritz!Powerline. Najnowszy model wspierający standard 500 Mbit/s, łączy w jednym urządzeniu funkcje adaptera powerline i punktu dostępu WLAN oraz posiada dwa porty LAN. Oprócz możliwości rozbudowy domowej sieci, z wykorzystaniem istniejącego okablowania elektrycznego, urządzenie pozwala na zintegrowanie z domową siecią elektroniki użytkowej znajdującej się w różnych miejscach w domu i to za pomocą sieci bezprzewodowej LAN oraz ethernetu.

Fritz!Powerline 540E jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie 299 PLN oraz w zestawie z drugim adapterem Fritz!Powerline 510E w sugerowanej cenie 399 PLN. Interfejs użytkownika nowego urządzenia jest dostępny w języku polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Urządzenie łączy w jednym urządzeniu dwie technologie – bezprzewodową sieć LAN i powerline - transmisję danych w okablowaniu elektrycznym. To sprawia, że sieć bezprzewodowa w standardzie N staje się dostępna w miejscach, gdzie dotąd nie było zasięgu sieci bezprzewodowej. Dzięki adapterowi, dane są najpierw przesyłane do odległych lokalizacji przez kable elektryczne, a następnie wygodnie, za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN (2,4 GHz) lub stacjonarnego ethernetu, trafiają do tabletu, drukarki, zestawu muzycznego, TV, czy serwera NAS.

Aby tego dokonać, Powerline 540E wykorzystuje technologię oferującą przepustowość 500 Mbit/s oraz sieć bezprzewodową w standardzie N z technologią 2x2 MIMO. Dwie wbudowane anteny zapewniają przepustowość do 300 Mbit/s, a także większy zasięg działania sieci. Zintegrowany bezprzewodowy punkt dostępu umożliwia podłączenie do sieci smartfonów i tabletów. Mamy także do dyspozycji dwa porty LAN (100 Mbit/s). Taki zestaw interfejsów pozwala zintegrować z siecią domową różnorodne urządzenia, takie jak komputery i dyski sieciowe (NAS), elektronikę użytkową, np. telewizory, przystawki set-top box, odbiorniki mediów i odtwarzacze Blu-ray, a nawet telefony IP.

Transmisja poprzez Fritz!Powerline jest standardowo szyfrowana od włączenia adaptera – zarówno za pomocą 128-bitowego szyfrowania powerline, jak również w technologii bezprzewodowej, przy użyciu protokołu WPA2. Fritz!Powerline 540E posiada funkcję aktualizacji oprogramowania, umożliwiającą uruchomienie nowych funkcji w przyszłości.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. szybki LAN? 100 Mbit/s? czy ten Fritz ma ludzi za idiotów? (autor: Sławekpl | data: 28/08/14 | godz.: 20:05)
  za 50$ ściągnę router z Chin z ac gdzie po Wi-Fi będzie giga a nie marne 300 mega

 2. Cena jak zwykle.... (autor: BeeDead | data: 28/08/14 | godz.: 22:10)
  Cena tego Fritza jak zwykle z kosmosu...

  Sławekpl@ - czasem nie ma możliwości dania WiFi i taki Power Adapter jest bardzo użyteczny. Montowałem kilkanaście takich ale TP Linka i działają świetnie.


 3. BeeDead ok, wierzę że to się sprawdza, tylko zobacz specyfikację (autor: Sławekpl | data: 28/08/14 | godz.: 22:48)
  po lini energetycznej ma ciągnąć 500 mega, ale ustrojstwo ma złącze LAN 100 mega, a z Wi-Fi jest max 300, więc na ... (część ciała), nie podają że sumują wszystkie kanały możliwej transmisji, prędkości maksymalnej jeden użytkownik nie osiągnie
  już widzę odpalony z NASa film FHD gdy go podepniemy do tego ... sza... :P


 4. bez sensu news (autor: RusH | data: 29/08/14 | godz.: 02:01)
  DYD zapisal sie na jakis PR mailing list fritza (albo czyta niemieckie portale) i postuje o tych smieciach ktore sa TYLKO na specyficzny rynek niemiecki

  wszelkie fritzboxy z isdn czy inne Drayteki to nisza niemiecka


 5. Rush (autor: DYD-Admin | data: 29/08/14 | godz.: 11:09)
  Info z polskiego oddziału avm
  Firma wprowadza to w Polsce nie w de


 6. a.w ogóle (autor: DYD-Admin | data: 29/08/14 | godz.: 11:12)
  Miałeś kontakt z jakimś fryckiem, że tak psioczysz?
  Sprzęt ma sporo fajnych funkcji i jak widać zaczyna się sprzedawać u nas...


 7. @Sławekpl (autor: BeeDead | data: 29/08/14 | godz.: 13:31)
  przecież FHD nie osiąga 100Mbps .. także spokojnie da radę. Sczerze - wolę po kablu 100 niż niby 300 po WiFi ( gdzie to i tak marketingowa ściema bo trzeba by stać niedaleko anteny a i tak nie ma tam duplexu... i 300 to suma nadawania i odbierania :) )

  Co do Fritza - miałem nieszczęście to konfigurować, zarówno modemy ISDN jak i ADSL - może ktoś to lubi - ja nie ( każdy ma swoje przyzwyczajenia...)

  A Draytek - złego słowa nie powiem - dużo nie sprzedawałem / konfigurowałem - ale kilka xDSL / ADSL miałem przyjemność - żaden nie wylądował w serwisie i działają bardzo stabilnie, support też jest dobry.


 8. BeeDead mam filmy gdzie po takim łączu miałbym (autor: Sławekpl | data: 29/08/14 | godz.: 16:48)
  pokaz slajdów i to zakładając że ta prędkość jest realnie do osiągnięcia co się nigdy nie zdarza, a co będzie przy UHD ...

 9. @Sławekpl (autor: BeeDead | data: 30/08/14 | godz.: 20:33)
  Dziwny musi być ten film ( albo bez kompresji )bo wg specyfikacji - BR w FHD max to 27.7Mbps.
  UHD 4K wg specyfikacji ma z nowym kodekiem też się zamknąć w 30 Mbps.
  Ja u siebie oglądem filmy z Dlinka DNS 320 ( gdzie realnie a nie wg specyfikacji oszukańczej producenta osiągam max 8-12 MB/s czyli ok 100Mbps ) i filmy FHD działają bez zarzutu. Ale chyba oddalamy się od tematu :) Pozdrawiam


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.