Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 29 sierpnia 2014 
    

MSI prezentuje płytę główną X99S Gaming 9 AC


Autor: DYD | 18:08
MSI ogłasza swoją premierową płytę główną MSI X99S Gaming 9 AC skierowana przede wszystkim dla graczy, ze wsparciem pamięci DDR4 i 8-rdzeniowych procesorów. Nowy design radiatorów i osłona Dragon Armor to tylko niektóre z nowych cech tej płyty. Kolejną nowością jest technologia Streaming Engine, czyli sprzętowe rozwiązanie służące do streamowania gier z prędkością 60Mbps, w rozdzielczości 1080p. Producent upakował ulepszone wersje Audio Boost 2, USB Audio Power, Killer LAN, Turbo M.2 32 Gb/s, SATA Express, Intel Wi-Fi AC i wsparcie dla 4-way Multi-GPU.

Streaming Engine. Mamy tutaj do czynienia z kartą zintegrowaną z płytą główną, dzięki której streaming na cechować się wysoką jakością obrazu i szybkim przesyłem danych. Podstawą działania Streaming Engine jest chip kodujący AVerMedia, zaprojektowany wyłącznie dla płyty głównej X99S Gaming 9 AC. To urządzenia zapewniić ma płynną transmisję obrazu w rozdzielczości Full HD, przy prędkości 60 Mbps. Zastosowano optymalizację pod kątem XSplit Gamecaster. Dodatkowo rozwiązanie sprzętowe zaproponowane przez MSI w żaden sposób nie wpływa na ilość klatek podczas grania.

Creative Sound Blaster Cinema 2. Jest możliwość dopasowania audio do konkretnego użytkownika. Mowa tutaj np. o wielokanałowej kalibracji głośników, czy też o ustawieniach słuchawek, podnoszących jakość dźwięku. Warto też zwrócić uwagę na rozwiązania związane stricte z komponentami odpowiedzialnymi za dźwięk. Wydzielenie części audio i osłona EMI to jeszcze nie wszystko. Zasilanie do sekcji audio i wysokiej jakości wzmacniaczy dostarczane jest bezpośrednio przez złącze Direct Audio Connector.

Płytę główną MSI Z99S Gaming 9 AC wyposażono w specjalny Clock Generator, ułatwiający zmianę ustawień BCLK do kolejnych poziomów 100 / 125 / 167 MHz. Podkręcanie na tych poziomach zapobiega awariom systemu podczas podkręcania, a overclockerowi daje więcej pola do popisu.

Turbo M.2 32 Gb/s
Slot Turbo M.2 to rozwiązanie 5 razy szybsze od tradycyjnego slotu SATA III, zapewniające prędkość przesyłu danych do 32 Gb/s. Prezentowany slot to następca M.2 10 Gb/s, dzięki któremu wydajność PCI Express Gen3 x4 wzrasta trzykrotnie.

Wi-Fi AC i Bluetooth 4.0
Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w konstrukcji MSI X99S Gaming 9 AC jest moduł Intel Wi-Fi / Bluetooth, który można łatwo i szybko zdemontować. Obsługa AC 802.11 AC i Bluetooth 4.0 gwarantuje prędkość przesyłania danych na poziomie 867 Mbps (Wi-Fi) i 25 Mbps (dla BT 4.0).

Dragon Armor
Podobnie jak w przypadku osłony I/O, ten element nie tylko wygląda ładnie, ale też stanowi ochronę sekcji audio. Osłona Dragon Armor zapewnia czysty dźwięk, zapobiegając interferencji innych komponentów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.