Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 29 sierpnia 2014 
    

Mapy Nokia HERE trafią do smartfonów i smartwatchy Samsunga


Autor: Redakcja | źródło: Androidcentral | 22:13
(3)
Z dniem dzisiejszym Nokia poinformowała media, że urządzenia z serii Lumia tracą wyłączność na jedną z najlepszych nawigacji – Nokia HERE. Już niedługo mapy te zawitają na flagowe urządzenia Samsunga z systemem Android, oraz inteligentne zegarki z Tizenem. To bardzo ważny krok dla fińskiej firmy i jej aplikacji. Dzięki temu zabiegowi nawigacja ta ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych na świecie (w końcu urządzenia Samsunga mają ponad 40% udziału na światowym rynku). Obie firmy zawarły umowę licencyjną dzięki której użytkownicy nie poniosą żadnych kosztów na jej użytkowanie (nie wliczając oczywiście kosztów transmisji danych). Aplikację będzie można pobrać wraz z ukazaniem się Samsunga Gear S.

Po zainstalowaniu HERE na swoim urządzeniu, użytkownik otrzymuje dostęp do map ponad 135 państw z możliwością zapisu offline w celu późniejszego wytyczenia najlepszej trasy do określonego celu. Na razie nic nie wiadomo, czy aplikacja będzie zawierała dodatkowe funkcje tj. City Lens, Drive+, oraz Transit, lecz zapewne niedługo się o tym dowiemy.

Starszy wiceprezes działu HERE wypowiedział się następująco: "Wierzymy, że mapy i funkcje związane z lokalizacją są niezbędne dla każdego systemu operacyjnego. HERE ma dostarczyć aktualne mapy, połączone z usługami w chmurze i lokalizacyjnymi dla jak największej liczby osób i firm, niezależnie od urządzenia i systemu operacyjnego, którego używają". Dodał również: "Partnerstwo z firmą Samsung oraz zapewnienie map i nawigacji na nowym urządzeniu Samsung Gear S z Tizen OS jest dla nas wielkim krokiem w zupełnie nowym kierunku".

Pozostaje nam tylko czekać na pojawienie się aplikacji w Google Play lub Samsung Apps. Osobiście ciekawi mnie jak szybko użytkownicy XDA przygotują wersję nawigacji na inne urządzenia z Androidem i czy HERE zagrozi dominacji mapą Google...

Autor: DW


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Bardzo dobrze. (autor: Kenjiro | data: 30/08/14 | godz.: 15:39)
  Mapy Nokii niejednokrotnie mi się przydały i wielokrotnie działały (prowadziły) lepiej niż mapy Google.

 2. Dobrze napisany news (autor: Blazakov | data: 31/08/14 | godz.: 14:13)
  Konkretnie, treściwie, pod koniec oficjalne info i komentarz autora w formie pytań.

  Tylko "mapom" a nie "mapą", liczba mnoga. :)


 3. @Kenjiro (autor: ray | data: 1/09/14 | godz.: 09:34)
  Mapy Nokii nierzadko dziwnie wyznaczają trasę, dla przykładu zobacz jak wyznaczy Ci drogę Leszno - Meiningen. Można się za głowę chwycić.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.