Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 18 września 2002 
    

Nowy NEC 17" do biura i domu


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:49
NEC MultiSync FE771SB to nowy model z 17-calowym ekranem i technologią SuperBright wypuszczony przez spółkę NEC/Mitsubishi. Kineskop SuperBright to przede wszystkim możliwość uzyskania obrazu o jasności do 300 cd/m2. Zalecana przez producenta rozdzielczość pracy to 1024 x 768 pikseli przy odświeżaniu 85 Hz, jednak monitor radzi sobie także z pracą w rozdzielczości 1280 x 1024 piksele (jednak tylko 66 Hz). Częstotliwość odświeżania poziomego to 30-70 kHz, pionowego - 50-120 Hz. Wielkość plamki wynosi 0,25 mm na całej powierzchni ekranu.

Monitor jest zgodny z nowym standardem zarządzania kolorami - sRGB. Dzięki temu wymiana obrazów z innymi urządzeniami zgodnymi z tą normą przebiega bez przekłamań barw. Wszystkie ustawienia parametrów monitora, takie jak jasność, kontrast, geometria czy konwergencja, mogą być - za sprawą oprogramowania NaViSet - zmieniane przy pomocy myszy i klawiatury. Dzięki systemowi "Self Diagnostic Circuit", informacje o ewentualnych usterkach są prezentowane użytkownikowi w postaci komunikatów ekranowych, co ułatwia samodzielne rozwiązanie problemu lub - w poważniejszych przypadkach - pomaga w pracy serwisu.

NEC MultiSync FE771SB został wyposażony w obudowę zaprojektowaną przez znaną firmę IDEO. Powstaniu obudowy towarzyszyło hasło "Forma podporządkowana funkcji", toteż nowy monitor oferuje maksymalną funkcjonalność oraz prosty i elegancki, ponadczasowy design. Nowa obudowa to także mniejsze niż w poprzednich "17-tkach" NEC/Mitsubishi wymiary zewnętrzne - 397 x 392 x 415 mm. NEC MultiSync FE771SB jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - standardowej szarej oraz czarnej, ze srebrną ramką ekranu. Podczas pracy zużycie energii elektrycznej wynosi 75W, a w trybie uśpionym - poniżej 5W. NEC FE771SB spełnia wszystkie aktualne normy ergonomii i bezpieczeństwa, w tym CE, TCO 99, TUV-GS i TUV-Ergonomie.

Sugerowana cena detaliczna netto monitora NEC MultiSync FE771SB wynosi 765 PLN dla wersji standard i 800 PLN dla wersji z czarną obudową. Jak wszystkie monitory firmy NEC/Mitsubishi, model NEC MultiSync FE771SB jest objęty 3-letnią gwarancją producenta. Obsługa gwarancyjna na terenie Polski jest realizowana w systemie "door-to-door".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.