Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 2 września 2014 
    

Bogactwo oferty telewizji Smart TV


Autor: Artykuł reklamowy | 00:59
(2)
Możliwości inteligentnych telewizorów są nieograniczone. Wszystko to dzięki nowoczesnej platformie Smart TV, łączącej stacjonarne telewizory z łączem sieciowym i obrazem najwyższej jakości. Przed jakim wyborem stoją użytkownicy modeli LG i reszty gigantów elektroniki produkującej TV w wersji smart?

Najpierw TV…

Założeniem twórców, jak i przyszłych użytkowników telewizorów nowej generacji pozostaje odbiór. Od średnich ekranów 20-kilku calowych po prawdziwe giganty na poziomie 79 i 84 cali – widzowi zależy w pierwszej mierze na tym, by obraz był jak najlepszy. Technologie LED i HD wzmacniają jakość przekazu, ale i niosą za sobą gabaryty, za które będziemy musieli dopłacić, wybierając sprzęt na długie lata. Właściciele odbiorników ze słabszym obrazem nie stoją tutaj na straconej pozycji- także oni mogą korzystać z wysokiej jakości obrazu i wtyczki do sieci. Aby zapewnić kompatybilność z technologią Smart, zaleca się uprzednie zakupienie odtwarzacza Blue-Ray lub innego dodatku wzmacniającego obraz. Dobrą renomą cieszą się produkty Philipsa, natomiast LG dodaje możliwości Smarta starszym odbiornikom przez urządzenie ST 600. Zawiera ono m.in. wejścia LAN i HDMI, gwarantujące dostęp do sieci i obrazu wysokiej jakości. 

…później smart

Technologia smart przeniknęła do telewizorów z pomniejszych gadżetów – towarzyszy człowieka: smartfonów, tabletów, iPhonów. W Smart TV nie wypada mówić o gatunkach i rodzajach filmów - operujemy tutaj słowem „aplikacje”. Do najpopularniejszych, biorąc pod uwagę klasyczne przeznaczenie telewizora, należą filmy i seriale. Polscy użytkownicy mają do wyboru Iplę, Iplex.pl, VOD TVP, Onet.tv oraz TVN player.

I nie tylko filmy

Podobnie jak w przypadku gier na portalach społecznościowych, możliwości pogrania przez aplikację Smarta są ograniczone. Widżety z grami na pilota nie mają szans w starciu z konsolami np. PlayStation. Twórca zostawia sobie jednak furtkę, którą – w przypadku oczekiwań – rozwinie w niedalekiej (?) przyszłości.


Zdecydowanie ważniejszą aplikacją dla użytkownika Smart TV są informacje. Klasyczne telewizje informacyjne przegrywają „wyścig” o newsa, a tym samym prawa autorskie z serwisami online. BBC News, Euronews, Onet.pl  - każdy z nich posiada własne wtyczki do zdalnej telewizji. Przewaga należy do dużych portali produkujących informacje. Dzięki ich aplikacjom nie musimy już czekać na godzinę serwisu, czy prognozę pogody jak w standardowej telewizji. Interesujące trendy na giełdzie, zachmurzenie czy relację live z meczu – to wszystko dostanie na życzenie widz-internauta po paru kliknięciach pilotem.  

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. LED (autor: Mario2k | data: 3/09/14 | godz.: 00:41)
    To jest tylko podswietlenie ekranow LCD
    w 90% przypadkow z krawedziowym podswietleniem nie poprawia jakosci wyswietlanego obrazu.


  2. Mario2k wręcz obraz jest gorszy bardzo często (autor: Sławekpl | data: 3/09/14 | godz.: 16:14)
    za to mniej prądu taki TV wcina, coś za coś, ja czekam aż stanieją OLEDy 4k, w tej chwili nie ma sensu kupować nowego TV jeśli ma dopiero kilka lat,
    to wszystko co można mieć dzięki przystawce osiągnie się podpinając TV pod kompa a nawet znacznie więcej


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.