Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 3 września 2014 
    

IFA: zewnętrzny dysk twardy My Passport Wireless od WD


Autor: DYD | 17:46
(6)
WD zaprezentowała dziś dysk twardy My Passport Wireless wyposażone w moduł bezprzewodowy Wi-Fi, dzięki któremu można zapisywać, odczytywać i udostępniać informacje zachowane na dysku za pomocą smartfonu, tabletu, komputera lub innego urządzenia - bez używania kabli. W przypadku potrzeby przesłania dużych ilości danych, dysk można podłączyć do komputera za pomocą kabla, zyskując szybkie połączenie przez złącze USB 3.0. Dysk tworzy własną sieć bezprzewodową w standardzie 802.11n z technologią MIMO, obsługując do 8 urządzeń jednocześnie i umożliwiającą dostęp do całej zawartości dysku. Dostępne będą modele o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB.

Przenośny napęd został wyposażony w moduł obsługujący , który zapewnia doskonałą wydajność sieci i umożliwia szybkie przesyłanie plików, w tym także jednoczesne strumieniowanie do czterech filmów w jakości HD. Wbudowany akumulator zapewnia do sześciu godzin pracy w trybie strumieniowania, a także do 20 w trybie oczekiwania.Aplikacja mobilna WD My Cloud pozwala nawiązać połączenie z My Passport Wireless, a po skonfigurowaniu zapewnia dostęp do funkcji przeglądania, udostępniania oraz odtwarzania plików przechowywanych na dysku. Aplikacja WD My Cloud pozwala również zebrać wszystkie pliki użytkownika w jednej aplikacji obsługiwanej za pomocą jednolitego interfejsu, zapewniając dostęp do zawartości przechowywanych na napędach My Passport Wireless, WD My Cloud oraz w serwisach magazynowych w chmurze, takich jak Dropbox, OneDrive czy Google Drive.

Wbudowane gniazdo na karty SD umożliwia zgranie zawartości z kart pamięci bezpośrednio na dysk, dzięki czemu będą one szybko gotowe do wykonania kolejnych zdjęć. Zintegrowana obsługa protokołu FTP pozwala podłączyć aparaty z modułem bezprzewodowym, które obsługują tę funkcję i automatycznie przesyłać zdjęcia , gdy tylko oba urządzenia znajdą się w swoim zasięgu.

Dysk My Passport Wireless jest już dostępny w wybranych sklepach oraz w sklepie wdstore.com. Rekomendowane ceny sprzedaży to 799 PLN za 1 TB oraz 999 PLN za 2 TB. Pojemność 500GB jest dostępna w wdstore.com w cenie $129.99 USD.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. WD passport (autor: zorg | data: 3/09/14 | godz.: 19:45)
  super-duper w sam raz dla podroznikow.

 2. fajna sprawa ale cena to przegięcie (autor: Sławekpl | data: 3/09/14 | godz.: 20:31)
  przeszło dwa razy więcej za 1 TB niż WD My Passport Ultra Metal
  kolejny dysk wyceniony ala japko


 3. ... (autor: radonix | data: 3/09/14 | godz.: 23:31)
  Starają się, chłopaki.
  Nie jest to sprzęt dla mas - ale dobrze, że rozszerzają ofertę o takie sprzęty.

  PS. Ciekawe, za ile lat nastąpi przesilenie i talerzowe HD zaczną znikać z rynku...?


 4. radonix jak jakiś producent się wychyli i zaproponuje (autor: Sławekpl | data: 4/09/14 | godz.: 03:42)
  coś dużo lepszego, holograficzne dyski miały wejść i ucichło, jeszcze kilka było pomysłów i wszystko jest zamiecione pod dywan aby nadal mogli tłuc to co tłuką w dużych ilościach,
  po podwyżkach cen nawet ich stać by wykupić mniejsze firmy z pomysłami i "opatentować do szuflady"


 5. @4. (autor: Mariosti | data: 4/09/14 | godz.: 12:25)
  Zamiatanie zamiataniem, żeby nowa technologia się przyjęła nie może mieć zbyt poważnych wad względem konkurencji.

  Np taki holo disc nawet jeśli miałby wielką pojemność i niską cenę to i tak musiałby zachować wydajność na poziomie hdd, zużycie energii na jego poziomie i trwałość danych na jego poziomie, bo jeśli będzie wyraźnie kiepski w którymś z tych aspektów to już nie będzie atrakcyjny, a trzeba jednak przyznać że technologie od dawna zasiedziałe na rynku są bardzo dopracowane.


 6. Mariosti oczywiście że chodzi o rozwiązanie (autor: Sławekpl | data: 4/09/14 | godz.: 14:52)
  o parametrach jeśli nie lepszych to choć nie znacząco gorszych od obecnych HDD, ale chyba długo nam jeszcze każą czekać na prezentację jakiejś nowości, będą wałkować HDD tak jak matryce TN :P

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.