Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 18 września 2002 
    

VIA z S3 kupują licencje na QBM


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:03
VIA oraz S3 Graphics w dniu dzisiejszym poinformowali o zakupie od Kentron Technologies licencji na technologię QBM (Quad Band Memory). Licencja na interfejs kontrolera QBM umożliwia VIA oraz S3 Graphics zastosowanie QBM w posiadanych liniach chipsetów. Technologia QBM podwaja pasmo przepływności modułów pamięci Double Data Rate (DDR). Jednocześnie zachowuje 64-bitową strukturę, tak popularną w dzisiejszych systemach i zaspokajającą wymagania rynku, który akceptuje niski koszt modułów.

Dzięki tej licencji po raz pierwszy systemy PC będą mogły wykorzystać szybkość pamięci DDR533 oraz DDR667. Nowe produkty wyposażone w QBM, pochodzące od VIA i S3 Graphics, będą łączyć najszybsze pamięci z najszybszymi magistralami, jednocześnie będąc kompatybilnymi z dzisiejszymi modułami DDR.

"Celem VIA jest dostarczanie rynkowi chipsetów o wyższej wydajności przy minimalizacji kosztów," powiedział Chewei Lin, vice-prezes marketingu produktu w VIA Technologies, Inc. "Najnowsza technologia QBM firmy Kentron umożliwi nam wzmocnienie naszej pozycji rynkowego lidera, który oferuje bardzo wydajne chipsety i wykorzystuje cały potencjał istniejącej infrastruktury DDR SDRAM."

"Oczekujemy długiej i owocnej współpracy z VIA i S3 Graphics," powiedział Bob Goodman, manager w Kentron Technologies. "Jako twórca technologii pamięci wysokiej prędkości i dużej pojemności, Kentron zamierza rozwijać innowacje, które mogą być przydatne w półprzewodnikowym przemyśle i w systemach."

"Technologia QBM Kentron'a zaimplementowana w chipsetach VIA i S3 podniesie wydajność oraz zaoferuje najwyższy transfer, jaki może być osiągnięty w taniej, 64-bitowej konfiguracji DDR. W porównaniu z pozostałymi, wydajnymi alternatywami, architektura ta przez najbliższe kilka lat jest najatrakcyjniejszą w kategorii cena/wydajność," powiedział Bert McComas, założyciel i główny analityk w InQuest Market Research.

Aby zagwarantować ogólnoświatowy, niski koszt modułów DDR wyposażonych w QBM, Kentron dostarcza, bez opłaty licencyjnej, głównym producentom DRAM i modułów pamięci niezbędne narzędzia (moduły, schematy, instrukcje, etc.).

"QBM umożliwił chipsetom pochodzącym od VIA i S3 Graphics wykonanie milowego kroku," powiedział Jun Kitano, dyrektor technicznego marketingu w Elpida Memory (USA) Inc. "Elpida będzie dalej ściśle współpracować z Kentron Technologies, oferując pamięci DDR SDRAM dużej pojemności i niskiego poboru."

Inni partnerzy aliansu QBM, tacy jak STMicroelectronics czy Acuid Corporation współpracują z Kentron Technologies i VIA nad dalszym rozwojem QBM w chipsetach.

"STMicroelectronics jest od samego początku aliansu QBM jego członkiem i ma przyjemność dostarczać kluczowe komponenty stosowane w rozwiązaniu QBM, które będzie oferowane rynkowi przez VIA, S3 Graphics oraz Kentron Technologies," powiedział Ricardo de Sa Earp, dyrektor marketingu działu ASD & Discretes w ST Microelectronics.

"Acuid wyraźnie dostrzega korzyści, jakie niesie z sobą technologia QBM dla rynku systemów," powiedział Ricci Brach, vice-prezes marketingu i sprzedaży w Ameryce Północnej w Acuid Corporation Ltd. "Decyzja VIA i S3 Graphics aby połączyć QBM z ich chipsetami będzie miała bardzo pozytywny wpływ na przyjęcie się technologii QBM na rynku."

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.