Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 29 września 2014 
    

6-terabajtowy Seagate Surveillance z usługą odzyskiwania danych


Autor: DYD | 18:01
(4)
Firma Seagate przedstawiła dziś pierwszy w branży dysk twardy, który jest przeznaczony specjalnie do monitoringu i oferuje usługę Seagate Rescue - Seagate Surveillance HDD. Dysk zaprojektowany specjalnie pod kątem monitoringu i analityki wideo z usługą odzyskiwania danych. Usługa pozwala przywrócić informacje utracone wskutek złośliwych działań albo przypadkowej awarii. W zależności od typu przywracania, można dzięki niej odzyskać dane w przeciągu dwóch tygodni z ponad 90-procentowym wskaźnikiem powodzenia. Usługa aktywowana w chwili nabycia dysku zapewnia trzyletnią ochronę przed utratą danych.

Dysk twardy siódmej generacji zoptymalizowany pod kątem monitoringu oferuje teraz pojemność nawet 6 TB i może przechowywać do 600 godzin wideo w wysokiej rozdzielczości (HD). Dysk został zaprojektowany pod kątem skalowalności i opcjonalnie może korzystać z czujników wibracji obrotowych (RV), dzięki czemu niezawodnie działa w systemach złożonych z nawet 16 dysków.

Surveillance HDD może nagrywać obraz z wielu kamer bez względu na wymagania w zakresie rozdzielczości. Obsługuje do 32 kanałów i radzi sobie z dużymi obciążeniami, charakterystycznymi dla systemów monitoringu. Możliwość długiego rejestrowania strumieniowych transmisji spełnia wymagania branżowe w zakresie archiwizacji i rozdzielczości. Dysk Surveillance HDD oferuje MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) rzędu miliona godzin. Został również zaprojektowany pod kątem niskiego poboru mocy i emisji ciepła, więc zapewnia dostawcom rozwiązań większą elastyczność konstrukcyjną.

Dysk Seagate Surveillance HDD jest dostępny od dziś w wersjach o pojemności 1-4 TB. Modele Surveillance HDD o pojemności 5-6 TB będą dostępne do końca 2014 r.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. zaprojektowany specjalnie pod kątem monitoringu (autor: RusH | data: 29/09/14 | godz.: 21:56)
  nie, w srodku jest to zwykle ST4000DM00x z inna naklejka i podatkiem od glupoty (ubezpieczenie)

 2. @Rush (autor: Mav | data: 29/09/14 | godz.: 23:50)
  Mam cichą nadzieję że jednak nie - w systemach monitoringu te dyski naprawdę potrafią dostawać w dupę i lepiej żeby nie dawali tam tej padaki z inną naklejką tylko coś porządniejszego.

 3. w sys monitoringu (autor: RusH | data: 30/09/14 | godz.: 00:48)
  to akurat te dyski maja najlzej jak sie da, bo nigdy nie sa wylaczane i caly czas zapisuja sekwencyjnie bez machania glowica

 4. @3. (autor: Kenjiro | data: 30/09/14 | godz.: 09:46)
  Niestety, mylisz się, podgląd historyczny jest bardzo często używany co wymaga dość dużej wydajności read i write równocześnie, a miejsca użytkowania (np. zakurzone magazynki) bardzo wpływają na wytrzymałość sprzętu.
  Już nie mówię, że sam write wymaga stałego transferu, a nie pełnej dowolności jak w przypadku domowego sprzętu.
  A wracając do awaryjności, ostatni raport Backblaze pokazał gdzie Seagate stoi... albo raczej leży...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.