Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 1 października 2014 
    

''Secret Service'' powrócił po 13 latach nieobecności


Autor: EmilM | źródło: Onet Gry | 20:46
(8)
Powszechny dostęp do internetu sprawił, że tradycyjna prasa miewa się coraz gorzej. Najbardziej widać to na przykładzie growych czasopism, z których niewiele zdołało utrzymać się na rynku. Nikt nie czeka już na kolejne wydania ulubionych magazynów z nowymi, interesującymi artykułami o grach oraz równie pożądanymi niegdyś płytkami z "pełniakami" czy wersjami demonstracyjnymi gier. Wszystko w kilka sekund można zwyczajnie wyklikać w internecie. Mimo to, na polskim serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl dawni twórcy kultowego czasopisma "Secret Service" zdołali uzbierać środki na wznowienie swojej działalności.

Czasopismo jest już dostępne w kioskach w nowej, odświeżonej oprawie graficznej. Pierwsze od 13 lat wydanie zawiera ponad 100 stron materiału jednak nie jest już do niego dołączana płyta z zawartością w postaci gier. Twórcy uznali to najwyraźniej za przeżytek, a zamiast tego postanowili skupić się na pisanych artykułach. Secret Service ma zawierać różnego rodzaju felietony, wywiady, a także dużo publicystyki i recenzji gier. Dzięki uzbieraniu ponad 180 tys. złotych, magazyn ten będzie dwumiesięcznikiem, zatem następnego wydania można się spodziewać na przełomie listopada i grudnia. W skład redakcji wchodzą m.in. Piotr Mańkowski, Waldemar Nowak, Michał Cichy, Marcin Drews oraz Aleksandra Cwalina, zatem o jakość publikowanych materiałów raczej nie powinniśmy się martwić.

Chętni do zakupu powinni udać się do punktów sprzedaży sieci Ruch, Empik, Kolporter lub Garmond Press, gdzie można nabyć nowy "Secret Service" w cenie 14,50 zł.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Empik powiadacie... (autor: Qjanusz | data: 1/10/14 | godz.: 20:50)
  jutro nabywam :-)

 2. Ciekawe (autor: MayheM | data: 1/10/14 | godz.: 22:49)
  czy będą kody do gier ;)

 3. ... jak dadzą do WoT to... (autor: SebaSTS | data: 1/10/14 | godz.: 23:25)
  ... kupię kolejny numer na święta...

 4. zawiodłem się (autor: curie | data: 2/10/14 | godz.: 13:02)
  w porównaniu do CD Action jest słabszy merytorycznie, mniejszy format, jakieś 30 stron mniej. Jedynie papier lepszy. Za dużo wspominek, starych gier. Za mało recenzji, które są krótkie i nie zawierają podsumowań i ogólnej oceny gry.

  Brak jakichkolwiek kodów do czegokolwiek. Brak płyty.

  I kto to widział aby numer wrzesień/październik ukazywał się ostatniego dnia września gdy numer wrześniowy CDA jest w kioskach 6 tygodni wcześniej?


 5. @curie (autor: Qjanusz | data: 2/10/14 | godz.: 15:14)
  SecretService jest jedną, wielka wspominką. To ich konik, dzięki któremu przetrwają kilka numerów na rynku. Tej pozycji zabraknąć nie może.

  Natomiast co do braku płyty czy kodów, to nikt tego oczekiwać po tym tytule nie ma prawa. Twórcy ogłosili podczas zbierania kasy, na czym oparty będzie materiał (felietony, artykuły, opisy, publicystyka). Nie kupujesz przecież kabrioleta, tylko po to żeby później pisać że lipa bo naszym kraju tylko deszcz pada.
  Swoją drogą, kompletnie nie rozumiem zapotrzebowania na prasę o tematyce IT z dołączoną płytą. Przecież dzisiaj jedynie promil montuje napędy do kompa.


 6. mi się podoba (autor: josh | data: 3/10/14 | godz.: 00:35)
  Wsparłem SS na polakpotrafi.pl, teraz czytam pierwszy nowy numer i jest super. Mam nadzieję, że przetrwa, oby jak najdłużej.

 7. jest na prawdę ok (autor: Qjanusz | data: 3/10/14 | godz.: 17:21)
  wcześniej pisałem że kupię wyłącznie pierwszy numer z ciekawości, przekonam się że przedsięwzięcie jest bez sensu, po czym będę patrzył jak SS ponownie umiera.

  Po wstępnej lekturze wiem że kupię na pewno numer kolejny.

  Btw... nie sądziłem że zobaczę jeszcze A500 w jakiejkolwiek reklamie drukowanej we współczesnej prasie :-)

  3mam kciuki!


 8. To straszne naciągactwo!!! (autor: marioking | data: 4/10/14 | godz.: 08:15)
  Wychowałem się na tym piśmie ale to nie powód by dać się robić w bambuko! Ludzie praktycznie zasponsorowali "come back" pisma, a tu walą taką cenę za "gołe" pisemko! Złodziejstwo, zreszą jak bym nie był sentymentalny właśnie jedyna zaleta tych pism to jeszcze pełniaki które daja, bo tak jako nośnik treści to naprawde wątła linia obrona jaką propaguje CD-Action czy teraz próuje SS w oparciu że papierowe wyanie to styl i klasa. Bawi mnie czasem jak w co którymś cd-a w listach od uzytkowników pojawiaja sie teksty w ten desen. Ale dzieki cd-action raczej zgniecie SS, bo oni może próbują propagandy i wpływania na młodzież takimi tekstami ale nie odcinaja się od marketingu jak SS z gołą gazeta. Nie wróże im sukcesu na dłuższa metę. papierowe gazety to przeżytek, teraz nawet na kibelku czyta się "tableta" :P

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.