Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 2 października 2014 
    

LG pójdzie w ślady Samsunga. Wprowadzi SmartWatch z własnym systemem


Autor: DamianW | źródło: gizmodo | 19:59
W naszym serwisie nie raz pisaliśmy o inteligentnych zegarkach, na które ostatnio zapanowała moda. Wielu większych producentów w tym roku wprowadziło na rynek takowe urządzenie i równie wielu zastosowało w nich Androida jako system operacyjny. Jednak znalazły się firmy, które chcą skorzystać z alternatywnego oprogramowania. Przykładem może być Samsung, który zamierza korzystać ze swojego autorskiego Tizena. Teraz do tego grona dołącza LG ze swoim systemem WebOS.

O historii tego systemu miałem przyjemność pisać w jednym z artykułów. Jak wspomniałem OS ten został wykupiony przez LG z rąk HP i dostosowany do telewizorów. Teraz firma z Seulu chce go wykorzystać w swoich inteligentnych zegarkach. Dlaczego firma chce zacząć stosować własny system? Jedną z prawdopodobnych przyczyn tej decyzji może być obniżenie kosztów urządzenia (brak opłat za licencję), lub próba od uzależnienia się od Google. Na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących nowych SmartWatchy, nie wspominając o tym kiedy miałby zadebiutować na rynku.


Jak zawsze w tych sytuacjach, pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.