Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 6 października 2014 
    

Cyanogenmod wykupiony przez Google’a? Nie tym razem!


Autor: DamianW | źródło: slashdot | 02:22
(3)
Według raportu ''The Information'' Cyanogen Inc., firma odpowiedzialna za rozwój alternatywnej wersji systemu Android, otrzymała bardzo interesującą propozycje od Google. Właściciele obydwóch firm odbyli spotkanie, gdzie firma z Mountain View zaproponowała zespołowi Steve’a Kodnika prawdopodobnie nawet miliard dolarów za ich system! Szef projektu Cyanogenmoda odrzucił propozycję, gdyż uważa że projekt powinien zachować swoją niezależność i nadal być rozwijany na zasadach open source.

Cyanogenmod swój początek miał 2008 roku, jako ''garażowy'' projekt open source mający na celu dostarczyć ''czystego'', rozbudowanego, wydajnego i aktualnego Androida na urządzenia, których tych cech brakowało. W miarę rozwoju i dotacji ze strony użytkowników, w 2013 roku grupa tworząca system (na czele z Kodnikiem) utworzyła firmę Cyanogen Inc. zmieniając charakter projektu na komercyjny. Dzięki temu zabiegowi kilka firm rozpoczęło/rozpoczyna z nimi współpracę, z chęcią zastosowania ich wersji Androida w swoich niektórych urządzeniach (np. OnePlus, Micromax, czy Samsung).


Pomimo iż nie korzystam na co dzień z urządzeń z ''zielonym robocikiem'', to ta wiadomość niezwykle mnie ucieszyła. Ostatnio giganci w świecie IT obierają dość agresywną politykę dotyczącą ''konkurencyjnych'' firm - przyłącz się lub giń. Cyanogen Inc. otrzymał bardzo kuszącą propozycję, z której mógł skorzystać tak samo, jak jakiś czas temu Oculus Rift z propozycji Facebooka. Zespół (szef firmy?) zadecydował jednak inaczej i próbuje udowodnić, że projekt open source może powalczyć o swoje miejsce na rynku. Oby tylko ta decyzja w przyszłości nie pociągnęła za sobą przykrych konsekwencji…

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Właściciele czego? (autor: Muchomor | data: 6/10/14 | godz.: 11:12)
    "oby dwóch" ??? WTF?

  2. Jaaassssneeee (autor: Birdman | data: 9/10/14 | godz.: 10:43)
    Nie wzięli miliarda zielonych ze względów ideologicznych...

  3. Birdman (autor: henrix343 | data: 13/10/14 | godz.: 00:15)
    no dzieki takiej wiarze, nie ma jeszcze jednego slusznego wizjonera, tylko mozesz cos powiedziec.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.