Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 6 października 2014 
    

HP dzieli się na dwie oddzielne firmy


Autor: EmilM | źródło: HP | 18:54
(1)
Sytuacja producentów sprzętu komputerowego, przeznaczonego na rynek konsumencki jest dość trudna, dlatego wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na zmiany w swojej polityce. Niedawno Sony pozbył się swojego działu laptopów VAIO, a Samsung wycofał się z europejskiego rynku. W przypadku firmy HP tak drastyczne kroki nie były na szczęście konieczne. Amerykanie zamiast tego zdecydowali się podzielić swoją korporację na dwie części, przy czym jedna zajmie się sektorem biznesowym, a druga produktami takimi jak laptopy czy drukarki dla zwykłych zjadaczy chleba.

Ta pierwsza przyjmie nazwę HP Enterprise, a jej działalność będzie polegać przede wszystkim na tworzeniu oprogramowania, budowaniu infrastruktur i ogólnie świadczeniu usług dla korporacji. Urządzenia konsumenckie wciąż będą sygnowane dobrze wszystkim znanym logiem HP.

Dyrektorem generalnym HP zostanie Dion Weisler, czyli dotychczasowy szef działu druku i urządzeń osobistych. Natomiast rządy w HP Enterprise obejmie obecna CEO firmy HP - Meg Whitman.

Podział ten zdaniem firmy korzystnie wpłynie na rozwój konsumenckich produktów i ma się przyczynić m.in. do szybszego wprowadzenia na rynek drukarek 3D.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: henrix343 | data: 13/10/14 | godz.: 00:13)
    Heh to chyba,zeby komisja antymonopolowa sie nie dopieprzyla za te wszystkie przekupstwa (w polsce tez troche tego bylo).

    Tak to teraz jest, ze jak firma jest za duza to trzeba ja podzielic na mniejsze aby nikt sie nie dopieprzyl no i waly na podatkach mozna robic zdecydowanie prosciej, albo bankructwo oglosic.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.