Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 8 października 2014 
    

Vaio bez SONY: WSJ pokazuje pierwszy prototyp swojej hybrydy


Autor: DamianW | źródło: Vaio | 04:10
Rynek komputerów i laptopów od kilku lat zaczął się znacząco kurczyć. Ludzie coraz rzadziej kupują ''klasyczny'' sprzęt, decydując się na bardziej ''nowoczesne'' rozwiązania (np. laptopy hybrydowe). Wraz ze spadkiem sprzedaży coraz więcej firm rezygnuje z tego segmentu rynku. Z ostatnich wiadomości można było się dowiedzieć o rezygnacji Samsunga z rynku europejskiego, czy podziale HP na dwie firmy. Wcześniej swoich działów pozbyły się firmy IBM, oraz SONY. Z oferty tego pierwszego skorzystała firma Lenovo, odnosząc spore sukcesy na rynku laptopów, natomiast ''przejęcia'' marki Vaio dokonał fundusz Japan Industrial Partners.

JIP dzisiaj zaprezentował światu swój najnowszy prototyp laptopa hybrydowego. Firma postanowiła obrać sobie za target niszę powstałą ze wszelkich grafików, designerów, fotografów i tym podobnych cyfrowych artystów. Dlatego ich sprzęt ma być drogi (ok. 1800$), ale jednocześnie stać na najwyższym poziome. Składają się to na następujące cechy:

- ekran 12.3 cala o rozdzielczości 2560x1704 pikseli (3:2);
- wyświetlacz dotykowy z dedykowanym piórem;
- procesor 4-rdzeniowy Intel Haswell;
- zintegrowana karta graficzna Intel Iris;Niestety dostępność sprzętu będzie na początku ograniczona do kraju kwitnącej wiśni. Premiera urządzenia szacowana jest na maj 2015 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.