Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 19 września 2002 
    

NEC 42MP4: plazma nowej generacji


Autor: DYD | źródło: 4D | 22:46
(3)
W październiku do oferty firmy Image Recording Solutions trafi urządzenie NEC 42MP4. To pierwszy 42-calowy monitor plazmowy o natywnej rozdzielczości 1024x768 pikseli. Przekątna ekranu nowego monitora to aż 1057 mm, zaś głębokość urządzenia to zaledwie 89 mm. Konstruktorom udało się osiągnąć znakomite parametry - monitor wyświetla obrazy o rozdzielczości do 1600x1200 - w tym standardy 16:9, jak 848 x 480 i 1365 x 768. Kąt widzenia wynosi 160 stopni w poziomie i w pionie.

Kombinacja technologii opatentowanych przez firmę NEC, Capsulated Color Filter (CCF), Black Stripe i AccuCrimson pozwala na osiągnięcie jakości obrazu nie osiąganej wcześniej w monitorach wielkoekranowych. Capsulated Color Filter to system filtrów na każdym pikselu obrazu, optymalizujący spektrum kolorów poprzez redukcję koloru pomarańczowego emitowanego przez neon i zmniejszającym refleksyjność wyświetlacza. Technologia Black Stripe polega na oddzieleniu komórek pionowymi przegrodami absorbującymi niepożądaną emisję światła oraz zwiększającymi głębię czerni, co poprawia kontrast nawet w warunkach jasnego oświetlenia. Dzięki zastosowaniu warstwy AccuCrimson na filtrze CCF monitory NEC nie mają tendencji do reprodukcji czerwieni w odcieniach cynobru, jak to się dzieje w przypadku modeli innych marek. Rezultatem zastosowanie AccuCrimson jest obraz o żywych barwach czerwieni, poprawa balansu kolorów i kontrastu.

Monitor jest również wyposażony w system Advanced Mass Sampling rozszerzający obszar próbkowania w pionie i w poziomie. Efektem jest wyprostowanie poszarpanych linii poziomych i wygładzenie linii krzywych. W przypadku konwencjonalnego skanowania z przeplotem linie parzyste każdej klatki są skanowane przed liniami nieparzystymi. W wyświetlaczach o dużej powierzchni proces ten może powodować zauważalne drżenie obrazu. Najlepszym sposobem likwidacji tego problemu jest zastosowanie jednoczesnego skanowania wszystkich linii. System progresywnego skanowania w monitorach plazmowych NEC gwarantuje wyraźny, wolny od drgań obraz.

W monitorze NEC 42MP4 zastosowano również nową strukturę komórek ekranu, która zwiększa jasność obrazu, równocześnie ograniczając zużycie energii. Inne ciekawe rozwiązanie to system ochrony przed wypalaniem fosforu. Podczas wyświetlania statycznych obrazów następuje odwrócenie wartości RGB. Dodatkowo monitory posiadają funkcję Pixel Orbiter - przesuwającą obraz w sposób niewidoczny dla oka, oraz funkcję zmniejszania jasności. Możliwe jest również programowanie odświeżania pikseli, przesuwający się biały pasek aktywuje piksele bez konieczności przyciemniania obrazu.

NEC 42MP4 jest zgodny z wszystkimi popularnymi standardami wideo i TV, oraz DTV i HD. Monitor charakteryzuje się łatwością obsługi - komunikacja z użytkownikiem standardowo odbywa się poprzez graficzne menu ekranowe. Możliwa jest również zewnętrzna kontrola ekranu przez port RS 232C. Wśród opcji przydatnych podczas prezentacji znalazł się zoom cyfrowy 100-900%. Monitor posiada wbudowany wzmacniacz stereo 2 x 7W. Wymiary monitora (bez podstawki) to 1048x648x89 mm (szer x wys x głęb), waga - 29,5 kg. Pobór mocy podczas pracy wynosi 380 W.

Urządzenie będzie dostępne w ofercie firmy Image Recording Solutions od października. Jego cena wyniesie "jedyne"... 41 600 PLN netto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. co to jest... (autor: ALBERT | data: 19/09/02 | godz.: 23:34)
  rozdzielczość natywna....???

 2. po co komu złom za 41 160 (autor: ksywka-brak rejestracji | data: 20/09/02 | godz.: 00:51)
  to za 5 lat nadaje sie tylko do wyrzucenia. Plazmy wypalają się w zab..stym tempie ale jeśli ktoś chce $ wyrzucić w błoto ... jego sprawa. Dla mnie to nic niewarty wodotrysk ;-))

 3. rozdzielczość natywna (autor: DYD-Admin | data: 20/09/02 | godz.: 01:10)
  Matryca ciekłokrystaliczna składa się z komórek, których liczba odpowiada zalecanej rozdzielczości obrazu (tzw. rozdzielczość natywna). Rozdzielczość natywna jest więc rozdzielczością maksymalną.

  wiecej tutaj:
  http://www.cadcamforum.pl/...2001/1201/081201.html


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.