Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 9 października 2014 
    

4 sposoby na obniżenie kosztów korzystania z telefonu komórkowego


Autor: Artykuł reklamowy | 09:04
(4)
Nikt z nas nie lubi marnować pieniędzy, na które musi ciężko pracować. Powstaje więc pytanie : dlaczego większość z nas godzi się na płacenie wysokich rachunków za dysponowanie z telefonu komórkowego ? Może więc najwyższy czas zastanowić się w jaki sposób można obniżyć koszty korzystania z usług telefonicznych.

Za co tak naprawdę płacę?

Pierwszym krokiem, który należy podjąć aby maksymalnie zminimalizować koszty korzystania z telefonu komórkowego jest zwrócenie szczególnej uwagi na dotychczas otrzymywane rachunki za usługi telekomunikacyjne. Szczegółowo należy przyjrzeć się, czy wybrana przez nas oferta (taryfa lub plan) spełnia nasze oczekiwania i czy jesteśmy w stanie w pełni korzystać z promocji i rabatów wybranych dla nas przez operatora sieci komórkowej. Chodzi głównie o to: czy naprawdę potrzebujemy dużej liczby darmowych minut i wiadomości sms kosztem dwukrotnie lub nawet trzykrotnie wyższej opłaty abonamentowej? Z tego powodu należy również pamiętać o wybieraniu planów i taryf, które najlepiej są dostosowane do naszych obecnych potrzeb. Warto także upewnić się, czy operator nie oferuje jakichkolwiek dodatkowych rabatów, z których moglibyśmy skorzystać np. ulga dla uczniów, studentów lub chociażby emerytów.

Czy na pewno tego potrzebuję?


Operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w liczbie oferowanych usług i dodatkowych funkcji telefonicznych. Dlatego też, jeżeli naszym dążeniem jest zredukowanie naszego rachunku telefonicznego do minimum musimy zwrócić na to szczególną uwagę i jednocześnie spróbować szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie : czy aby na pewno potrzebuję tych wszystkich dodatkowych oferowanych mi funkcji? Oszczędzaniu z pewnością nie służy zakup kolejnych i - a jakże - najnowszych dzwonków i tapet. Wesoła muzyczka na powitanie osoby dzwoniącej też nie jest niezbędna, a u osób w pewnym wieku i pełniących ważne społecznie role może wręcz wydawać się infantylna.

A może nowy operator?

Dążąc do oszczędności w rachunkach telefonicznych dobrze jest również dokładniej przyjrzeć się ofercie różnych operatorów sieci komórkowych, tak aby móc wybrać opcję najbardziej korzystną dla siebie. Z ofertami z powodzeniem można zapoznać się na poszczególnych stronach internetowych (np. https://virginmobile.pl) Przede wszystkim musimy również pamiętać, że konkurencja na rynku usług telekomunikacyjnych nieustannie wręcz wymusza na operatorach zmiany w ich ofertach. Z tego powodu warto być „na bieżąco” w zakresie tego, co oferują poszczególne firmy. Obecnie, coraz więcej firm proponuje darmowe połączenia z określonymi numerami (najczęściej w zakresie jednej sieci). Z tego powodu może warto zwrócić swoją uwagę ku sieci komórkowej, w której są już nasi znajomi i rodzina.


Czy mogę obejść się bez korzystania z telefonu?

Skuteczną, aczkolwiek nieco „drastyczną” metodą redukowania kosztów korzystania z telefonu komórkowego jest z pewnością zupełna rezygnacja lub chociażby ograniczenie liczby wykonywanych połączeń telefonicznych. Oczywiście, propozycję tę należy traktować jedynie z lekką dozą humoru – wszakże telefony komórkowe zostały wynalezione celem komunikowania i takiemu właśnie celowi powinny służyć. Zresztą co na brak kontaktu z naszej strony powiedzieliby nasi przyjaciele i najbliższa rodzina? Z pewnością nie byliby zachwyceni tym pomysłem naszego oszczędzania …
Podsumowując, należy stwierdzić, że można skutecznie obniżyć koszty korzystania z telefonu komórkowego. Wymaga to oczywiście trochę czasu, chęci i refleksji nad naszymi rzeczywistymi potrzebami w zakresie usług telekomunikacyjnych. Warto jednak przyjrzeć się ofertom poszczególnych operatorów, tak by jak najściślej dostosować wybraną taryfę do swoich potrzeb i oczekiwań.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. kilka sposobów: (autor: curie | data: 9/10/14 | godz.: 21:11)
  1. Posiadania telefonu na kartę.
  2. Zmiany operatora po zakończeniu terminu umowy - warunki są najczęściej lepsze niż dla stałych abonentów.
  3. Przeczytanie warunków umowy i ustawy prawo telekomunikacyjne ze zrozumieniem.


 2. ... (autor: Qjanusz | data: 9/10/14 | godz.: 22:12)
  1. W miarę ogarnięty umysł.
  2. Wyzbycie przywiązania się do jednego operatora.

  To na prawdę wystarczy.


 3. Po XXX komentujecie (autor: 0r8 | data: 10/10/14 | godz.: 10:50)
  artykul reklamowy, he?

 4. DYD ban dla tego "łacińca" powyżej proszę (autor: Sławekpl | data: 10/10/14 | godz.: 13:50)
  jak nie umie kulturalnie wyrażać swoich myśli to niech wraca skąd przypełz :P

  sprawdzałem ofertę Virgin, jakoś mnie nie zachwyciła, co odnawiam umowę to sprawdzam kto da taniej, przeniesienie numeru to teraz żaden kłopot, jakoś firmy nie chcą utrzymać klientów i nie proponują tak samo dobrych warunków jak nowym,
  macie rację curie i Qjanusz, robię tak od wielu lat ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.