Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 17 października 2014 
    

Google udostępnia narzędzia do tworzenia aplikacji na Androida 5.0 Lollipop


Autor: DamianW | źródło: engadget | 21:54
W ostatnim czasie firma Google zaprezentowała najnowszą wersję systemu dla urządzeń mobilnych - Android 5.0 Lollipop. Wiadomo, że ma on wprowadzić sporo zmian (tj. zastąpienie Dalvika ARTem), oraz nowości (tj. Project Volta) i że w przeciągu kilku tygodni zostanie udostępniony na pierwsze smartfony i tablety. W międzyczasie gigant z Mountain View udostępnia użytkownikom (programistom) pakiet oprogamowania, dzięki któremu będą mogli rozpocząć proces przygotowania/modernizacji aplikacji na ''Lizaka''.

Najnowsza wersja SDK zawiera zaktualizowane narzędzia programistyczne, oraz okrojoną wersję testową systemu dla urządzeń Nexus 5 i 7. Pojawiły się również nowe wytyczne dotyczące projektowania aplikacji, by te jak najlepiej zgrywały się z ''płaskim'' interfejsem nowego Androida. Natomiast z nowości można wymienić wsparcie dla 64-bitowego systemu i aplikacji, oraz wprowadzenie wersji Androida dla telewizorów i SmartWatchy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.