Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 20 września 2002 
    

Wirtualna klawiatura


Autor: R4v | źródło: Extreme Tech | 14:25
(3)
Firma Canesta przedstawiła gotową wirtualną klawiaturę, która ma zrewolucjonizować sposób wprowadzania danych do urządzeń PDA i telefonów komórkowych. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze urządzenia wyposażone w klawiaturę pojawią się już w przyszłym roku. Urządzenie składa się z trzech elementów: czujnika, rzutnika i lampy podczerwonej. Czujnik skanuje przestrzeń 30 razy na sekundę po kilkoma kątami. Daje to możliwość rozpoznania wciśnięcia klawiszy będących bezpośrednio nad sobą, np. 'y' i 'h'. Rzutnik może wyświetlać obraz klawiatury praktycznie w dowolnym miejscu, chociaż urządzenia jest standardowo ustawione na obraz o wielkości około 30 cm, wyświetlany pod kątem 50 stopni. Obraz klawiatury jest naniesiony bezpośrednio na soczewce rzutnika. Klawiatura może sprawiać nieco trudności ludziom, którzy piszą bezwzrokowo, ze względu na brak wyczucia krawędzi klawiszy.

Sterownik wirtualnej klawiatury można za to zaprogramować dla wydawania 'klików' przy naciskaniu klawiszy. Jim Spare, wiceprezes Canesty, twierdzi, że sam wpisuje do 60 słów na minutę za pomocą tej klawiatury, natomiast jeden z informatyków firmy osiągnął nawet prędkość 80 słów na minutę. Urządzenie zmniejszy czas działania PDA o około 10%. Nie jest to mało, jednak biorąc pod uwagę, że chipset jest wytwarzany w technologii 0.25 mikrona, pozostaje wiele miejsca na zmniejszenie poboru mocy. Układ korzysta z portu RS-232 do przekazywania wpisywanych znaków.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. klawira?? zalosne (autor: Booli-brak rejestracji | data: 21/09/02 | godz.: 08:48)
  Poza tym, ze w przy takim sprzecie odpada szybkie pisanie, to dochodzi jeszce jeden, ale za to znaczacy fakt...jak grac i trzymac klawisze kierunkowe, kiedy sie ich nie czuje (palce trzymac w powietrzu???) lepiej niech wymysla bezszelestna klawiature, a nie zajmuja sie takimi bzdetami...

 2. Swietna (autor: TnT-brak rejestracji | data: 21/09/02 | godz.: 11:13)
  Ta klawiatura jest dla urządzeń mobilnych. Wolisz wstukiwwac sms-a z klawiatury komórki, czy nie szybciej i wygodniej pisac na takiej wirtualnej?

 3. z innej beczki (autor: grah-brak rejestracji | data: 21/09/02 | godz.: 19:01)
  w komorkach nie wyobrazam sobie takiej klawiatury, gdzie wyswietlic taki obraz? na scianie? i co, przytulic sie do sciany i pisac jedna reka?

  a tak z innej beczki, czy ktos wie czy istnieje klawiatura o cahrakterystyce laptopowej (skok, miekkosc klawiszy) a przy tym podlaczana normalnie do PC przez PS/2 lub USB i do tego 102klawisze?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.