Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 22 października 2014 
    

Deska antygrawitacyjna z ''Powrotu do Przyszłości'' wreszcie powstała! [Wideo]


Autor: DamianW | źródło: Sploid (Gizmodo) | 05:52
(8)
Czy znajdzie się choć jedna osoba, która nie oglądała legendarnego ''Powrotu do Przyszłości''? Zakładam, że nie :-). Otóż po wielu latach marzeń o desce antygrawitacyjnej wreszcie będzie można pomyśleć o zakupie takowej na własność! Grupa naukowców kryjąca się pod nazwą Hendo Hover stworzyła pierwszą* ''lewitującą'' deskorolkę i zamierza rozwijać swój projekt z pomocą Kickstartera.

''Więc jak wygląda sprawa z deską HENDO? Cóż, potrafi unosić się cal nad ziemią. Jednak jak widać na zamieszczonym wideo, prototyp istnieje i działa! (…) Przy wsparciu społeczności Kickstarter możemy dokonać znacznie więcej. Potrzebujemy waszej pomocy, aby dopracować deskę antygrawitacyjną, wyprodukować ją i stworzyć miejsca do jazdy na nich'' - tak o swoim projekcie wyrażają się twórcy. Żeby wiadomo było jak to wszystko wygląda, zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku:


Jak łatwo zauważyć deska już na ten moment potrafi unieść dorosłego człowieka. Zapewne bardziej spostrzegawczy zauważyli, że do działania HENDO wymagane jest metalowe podłoże (co znacząco ogranicza jego stosowanie). Jednak nadal urządzenia spełnia swoje podstawowe założenie, pozwalając na swobodną ''jazdę bez kółek''.
Osobiście chciałbym spróbować ''przejechać się'' na takiej desce. Niestety koszt 10 000$ za jeden z dziesięciu prototypów sprowadza mnie brutalnie na ziemię. Ciekawi mnie jednak, czy na skateparkach przyszłości będziemy mieli do czynienia z takimi futurystycznymi deskorolkami.


*pierwszą, która ma szansę opuścić laboratorium

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Stwierdzenie, że unosi się to coś nad ziemią (autor: Teriusz | data: 22/10/14 | godz.: 09:00)
  to lekkie nadużycie. Na filmie widać dobrze, że taka lewitacja w przypadku tego rozwiązania wymaga specjalnego podłoża. Zapewne na asfalcie, betonie czy na zwykłym gruncie nie będzie działać. Troszkę szkoda, no ale czekamy na ewolucję tego rozwiązania z szeroko otwartymi oczami :D

 2. Maglev, czyli... (autor: Kenjiro | data: 22/10/14 | godz.: 09:04)
  Magnetyczna lewitacja. Mało opłacalne dla "deskolotki", bo trzeba pamiętać o ogromnej ilości energii niezbędnej do utrzymania lewitacji.

 3. Ani antygrawiatacja, ani unoszenie się nad ziemią. (autor: Rhobaak | data: 22/10/14 | godz.: 10:21)
  Lewitacja z użyciem elektomagnesów indukujących prądy wirowe w przewodniku. Technologia znana i używana od kilkudziesięciu lat (np. w niektórych wersjach japońskich maglevów). Oczywiście zupełnie niepraktyczne w rozwiązaniach w mniejszej skali z uwagi na zapotrzebowanie na energię i wymagane specjalne podłoże (np. miedź). Ale jako gadżet dla bogatych - można sprzedawać:)

 4. "Ale jako gadżet dla bogatych - można sprzedawać:)" (autor: SonyWali | data: 22/10/14 | godz.: 10:43)
  Czujecie jak toto wsadza do iPhona 9S ...nie to, że będzie się odkształcał na wzór litery "S" jak w nazwie to jeszcze polewituje. Normalnie AMEJZING :) Już widzę ciołków z miedzianymi płytami na plechach coby innym pokazać jak ich Ajfonik nie upadnie niszcząc sobie zaokrąglenia na które mają patent :) ... a zacznie lewitować...
  Fakt na razie to tylko gadżet dla niewiedzących co robić z kasą bogaczy.


 5. SonyWali bardziej praktyczne byłyby rurki z wszytym (autor: Sławekpl | data: 22/10/14 | godz.: 14:32)
  drutem, aby aparat który się wyślizgnie z ręki zamiast upaść się do nich przykleił, kieszenie też byłyby zbędne, można by się wtedy z tym 9S obnosić z przodu lub z tyłu, to dopiero byłby szpan hihi

 6. BZDURA (autor: Conan Barbarian | data: 22/10/14 | godz.: 17:22)
  Taka "antygrawitacja" była możliwa już dawno temu i z grawitacją nie ma praktycznie nic wspólnego.

  Gdyby udało się w jakikolwiek sposób opanować grawitację, to w pierwszej kolejności powstałaby broń grawitacyjna i bylibyście rozmazywani do postaci naleśników przez jedynie słuszną i absolutną władzę tego świata.


 7. za przeproszeniem (autor: kubolx | data: 23/10/14 | godz.: 00:37)
  dupa z taką lewitacją. Jak to jest na baterie to czas zabawy 5, góra 10 min. Do tego obsługa wymaga pewnie podana chłodziwa w postaci ciekłego azotu lub gorzej helu. Alternatywnie to podłoga moze być zasilana a deska ma bateryjkę do podświetlenie tego uv leda. Jakby tego było mało to dali dzieciaka, który w życiu Emmeta Browna nie widział, dlatego pakuje supermana na deskę. A prototyp mogli dać Tonyemu H a nie gościowi, który ledwo balans trzyma.

 8. Już widzę Wolfa, kombinującego ... (autor: Yosarian | data: 23/10/14 | godz.: 02:59)
  jak w tej desce wyciąć otwory aby ją odciążyć i czy lepiej zlecić to fachowcom a może wyjdzie taniej kupić wyrzynarkę.... ;))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.