Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 22 października 2014 
    

Google wprowadza obsługę fizycznych kluczy bezpieczeństwa


Autor: EmilM | źródło: Engadget | 21:07
Bezpieczeństwo w sieci to w ostatnim czasie temat bardzo modny, a świadomość ludzi w tym temacie wzrasta. Jakie mogą być konsekwencje kradzieży danych z kont internetowych bezlitośnie przekonali się niedawno choćby amerykańscy celebryci, których prywatne, często nagie zdjęcia zostały udostępnione publicznie. Google postanowił w związku z tym wprowadzić wsparcie dla USB Security Key, czyli fizycznych urządzeń USB, które można teraz wykorzystać jako uwierzytelnienie logowania na konto Google.

Oczywiście samo podłączenie takiego urządzenia nie wystarczy by uzyskać dostęp do konta i oprócz tego wymagane jest zwykłe hasło. Dzięki temu w razie utraty cyfrowego klucza możemy być spokojni, że nie zostanie on tak łatwo wykorzystany do logowania na nasze konto. Skorzystanie z tej opcji jest możliwe tylko w przeglądarce Google Chrome, niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Dodatkowo posiadany przez nas klucz musi obsługiwać protokół FIDO Universal 2nd Factor (U2F), bez którego niemożliwe jest wykorzystanie nowej funkcji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.