Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 29 października 2014 
    

LG kończy produkcję telewizorów plazmowych


Autor: EmilM | źródło: Engadget | 07:19
(3)
Telewizory plazmowe przez lata zdobyły sporą rzeszę zwolenników, którzy niechętnie patrzą na dominujący na rynku ciekłokrystaliczne ekrany LCD. Niewątpliwie tzw. plazmy mają wiele zalet i charakteryzują się m.in. bardzo głęboką czernią, praktycznie nieosiągalną w technologii LCD, pełnymi kątami widzenia oraz ogólnie bardzo dobrą jakością wyświetlanego obrazu. Wygląda jednak na to, że nadszedł kres epoki telewizorów plazmowych, a ostatni duży gracz wycofuje się z ich produkcji.

Jak nie trudno się domyślić, powodem takiego stanu rzeczy są pieniądze. Telewizory plazmowe mają niemałe gabaryty i pobierają znacznie więcej prądu od odbiorników LCD. Konsumenci najchętniej wybierają płaskie, lekkie i energooszczędne telewizory "LED", czyli LCD o LED'owym podświetleniu. Ponadto produkcja mniejszych odbiorników, które cieszą się największym zainteresowaniem jest mało opłacalna. LG najdłużej z wszystkich producentów starał się utrzymać ten segment swojej działalności, jednak niestety także Koreańczycy zostali ostatecznie zmuszeni do kapitulacji.


LG ma zamiar skupić się w najbliższym czasie na technologii LCD i OLED. Szczególnie w tej drugiej pokładane są nadzieje, gdyż oprócz rewelacyjnej jakości obrazu umożliwia ona produkcję energooszczędnych, lekkich i płaskich ekranów.

Jeśli ktoś zatem myślał nad zakupem plazmowego odbiornika powinien się pospieszyć, bo ten rok może okazać się ostatnim, w którym w ogóle będzie to możliwe.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. szkoda (autor: burz | data: 29/10/14 | godz.: 09:17)
  jak to w życiu, gorsze (lcd) wypiera lepsze (plazma)...
  Trzeba czekać na normalne ceny oleda


 2. Mam nadzieje (autor: agnus | data: 29/10/14 | godz.: 09:37)
  Umarł król niech żyje król. Oled będzie godnym następcą plazmy tylko właśnie - ceny, ceny..
  Ja pewnie swojego plazmowego Panasa jeszcze przez lata nie wymienię.


 3. Trudno, co zrobić... (autor: Kenjiro | data: 29/10/14 | godz.: 09:48)
  Może mają nadzieję, że wzrośnie sprzedaż LCD, ale się nie doczekają, bo rynek się nasycił.
  Cieszyłbym się, gdyby następcy postawili na jakość obrazu, bo ta w LCD TV waha się od przyzwoitej do tragicznej i się nie umywa do monitorów lepszej klasy. Czyli krótko mówiąc, jak się posiedzi przed dobrym EIZO (lub analogicznym kalibrowalnym sprzętem) to każdy LCD TV wygląda jak kupa.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.