Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 3 listopada 2014 
    

Google wprowadza nowy menadżer zakładek jako rozszerzenie w Chrome


Autor: DamianW | źródło: The Verge | 09:01
Zakładki to rzecz bardzo wygodna. Pozwala nam na zapisywanie naszych ulubionych stron w przeglądarce, byśmy mogli do nich w przyszłości powrócić. Niestety pomysł, który powstał wiele lat temu, nie przeszedł po drodze zbyt wielu rewolucji. Wobec tego niekiedy szukanie interesującej nas strony (albo co gorsza, konkretnego fragmentu tekstu) staje się nie lada wyzwaniem. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić za sprawą Google i jego rozszerzenia do przeglądarki Chrome.

Dodatek o niezwykle oryginalnej nazwie Google Bookmark Manager ma zapewnić użytkownikowi znacznie lepszą organizację i zarządzanie swoimi zakładkami. Oprócz podstawowych funkcji rozszerzenie ''pomoże'' nam w katalogowaniu stron. Algorytm będzie badał tematykę strony, by następnie zasugerować, gdzie będzie najlepiej pasować. Oczywiście nadal sami możemy zadecydować gdzie takowa strona ''wyląduje''. Ponad to, podczas zapisywania zakładki będziemy mogli dodać zdjęcie oraz odpowiednią notatkę, by wiedzieć co konkretnie na tej stronie nas zainteresowało. Najważniejszą cechą dodatku jest natomiast inteligentne wyszukiwanie. Po wpisaniu poszukiwanej przez nas frazy, wyszukiwanie nie będzie dotyczyło tylko tytułu strony oraz jej adresu, ale również znajdującej się na niej treści.


Pomimo że dodatek jest już dostępny pod tym adresem, bardziej spostrzegawczy zauważą kwestię o tym iż rozszerzenie ''w niedługim czasie może to zmienić''… użyte zostało specjalnie, gdyż część funkcjonalności (z inteligentnym wyszukiwaniem na czele) nie działa jeszcze tak dobrze, jak powinna. Google na razie się nie chwalił swoją nową funkcjonalnością, więc prawdopodobnie rozszerzenie jest jeszcze w fazie testów. Wobec tego zapraszamy do jego wypróbowania i przysyłania opinii w komentarzach.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.