Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 12 listopada 2014 
    

Nowe, przenośne dyski SSD od Sony


Autor: EmilM | źródło: Teknikop | 18:02
(1)
O zaletach półprzewodnikowych dysków chyba nie trzeba nikogo przekonywać, a dzieje się tak nie tylko za sprawą ich bardzo dużej szybkości odczytu i zapisu, ale również dzięki dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie ta druga cecha może się przydać w przenośnych SSD, które właśnie zaprezentowała firma Sony. Japończycy wypuścili 2 tego typu modele, jeden o pojemności 128 GB, a drugi 256 GB.

Deklarowana przez producenta prędkość odczytu dla obu modeli wynosi 290 MB/s. Za komunikację z komputerem odpowiada interfejs USB 3.0. Nic nie wiadomo natomiast na temat szybkości zapisu. Producent nie podaje również informacji o użytym kontrolerze, czy rodzaju zastosowanych pamięci. Sony chwali się za to oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych Backup Manager oraz możliwością zabezpieczenia nośnika hasłem przy użyciu narzędzia Password Protection Manager. Warto także wspomnieć o wymiarach 78,2 x 37 x 9,4 mm i wadze zaledwie 35 gramów.

Niestety ceny Sony SL-BG1 i SL-BG2 nie zostały jeszcze ujawnione.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: ElFi | data: 13/11/14 | godz.: 14:05)
    Bo to zwykły pendrive jest, zapis? mniej więcej połowa odczytu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.