Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 17 listopada 2014 
    

Super Smash Bros przeportowany na kalkulator Texas Instruments!


Autor: DamianW | źródło: engadget | 07:05
(1)
W naszym serwisie już mieliśmy przyjemność pisać o portowaniu gier na kalkulatory graficzne. Te pomimo swej niewielkiej mocy obliczeniowej, stają się często obiektami zainteresowania wielu ''znudzonych'' programistów. Z wydanych już tytułów można odnaleźć perełki tj. Wolfenstein, Quake, czy Pokemony. Teraz do tej kolekcji dołącza Super Smash Bros.

Programista kryjący się pod pseudonimem Hayleia udostępnił na kalkulatory TI-83/84 port klasycznej bijatyki Nintendo. Choć na ten moment są dostępne zaledwie dwie postacie (Fox i Falco), to sama gra działa i jest grywalna. Wszelkie pliki i szczegóły dostępne na forum omnimaga .


Pisanie gier na urządzenia z procesorami o taktowaniu kilku MHz i z pamięcią RAM w wysokości kilkuset kilobajtów pozwala udowodnić, że dobra optymalizacja potrafi zdziałać cuda. Szkoda że w dzisiejszych czasach wielu programistów zapomina o tym, że nie powinno się tak bezmyślnie marnować mocy obliczeniowej…

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Faraonix | data: 17/11/14 | godz.: 19:46)
    Atari i Commodore mialo 1MHz bodajze i 64KB pamieci i gry byly calkiem niezle.
    Kiedys widzialem na PCta kilka dem o dlugosci 64KB z grafika w rozdzielczosci 1280x1024. Byly naprawde niezle. Teraz nikt nie optymalizuje kodu.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.