Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 17 listopada 2014 
    

Rosyjski problem Apple


Autor: BK | 10:38
(2)
Jakiś czas temu w mediach można było znaleźć informację o rosyjskiej blokadzie sprzedaży smartfonów iPhone. Blokada ta miała wejść w życie z początkiem zbliżającego się roku. Jednak po wgłębieniu się w ww. kwestię wnioski są zupełnie inne. Rosyjskiemu rządowi nie podoba się sposób przechowywania danych, który stosuje firma Apple. Chodzi oczywiście o system iCloud. Jak powszechnie wiadomo dane transferowane na chmurę iCloud wysyłane są do Stanów Zjednoczonych Ameryki, bo tam też znajdują się serwery firmy Apple. I w tym właśnie punkcie tkwi problem.

Ciekawe tyko jaki ruch wykona firma Apple? A wyjść jest kilka. Może w ogóle wycofać się z rosyjskiego rynku, co jest jednak mało prawdopodobne. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie serwerów iCloud do obsługi rosyjskiego rynku właśnie na terenie Rosji albo w ogóle wyłączenie usług korzystających z iCloud.

Czekamy na finał tej sprawy. Czasu nie pozostało zbyt wiele.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Shamoth | data: 17/11/14 | godz.: 15:17)
    Zapewne postawią jakąś macierz w rosji ;)

  2. Shamoth mało prawdopodobne, bo stworzą precedens (autor: Sławekpl | data: 18/11/14 | godz.: 03:54)
    po wprowadzeniu tego prawa w Rosji były sygnały w UE że tak powinno być, więc jeśli się ugną to będą musieli zakupić takich macierzy znacznie więcej na co ta firma nigdy nie pójdzie a fony i tak będzie sprzedawać, najwyżej zamkną sklep w Moskwie, kto chce fajfona to zawsze go zdobędzie, choćby od turystów ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.