Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 18 listopada 2014 
    

Android 5.0 Lollipop na Samsung Galaxy S II i Galaxy Note - tak, to możliwe


Autor: BK | źródło: XDA Developers | 10:42
(1)
Jak już niejednokrotnie odczuliśmy na własnej skórze, producenci smartfonów i tabletów przy wydawaniu kolejnej wersji system Android rzadko udostępniają możliwość jego instalacji na starszych urządzeniach. Przeważnie wytłumaczeniem tego stanu rzeczy są słabe parametry techniczne starszych urządzeń. Jednak niezależni programiści nic sobie z tego nie robią i na własną rękę modyfikują nowe wydania Androida tak, aby była możliwość ich instalacji na leciwych, w rozumieniu producentów, sprzętach.

Tym razem mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy S II (GT-i9100) i Samsung Galaxy Note (GT-N7000). Obydwa urządzenia miały swoje premiery w 2011 roku. A jednak programiści z XDA Developers postanowili w obydwa urządzenia pchnąć drugie życie za sprawą Custom ROM-ów. Oczywiście na tą chwilę nowe wydania Androida oznaczone jako 5.0 Lollipop na obydwa smartfony są w fazie testowej i wiele funkcji jeszcze nie działa poprawnie lub ich po prostu brakuje. Ale z pewnością sytuacja ta ulegnie poprawie.

Wątek na forum XDA Developers poświęcony Samsung Galaxy S II znajdziemy tutaj, a Galaxy Note po tym linkiem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Temat (autor: PrEzi | data: 18/11/14 | godz.: 11:01)
    To, ze KitKat czy Lollipop bedzie na praktycznie wszystkie modele (wlacznie z np. i9000 czyli pierwszym Galaxy S) wiadomo juz od dawna... Wystarczy sledzic watki na forum XDA.
    Ale obawiam sie, ze wersje dla tak starych modeli telefonow nigdy nie osiagna w pelni stabilnego statusu...
    Funny fact - Samsungowi nigdy nie udalo sie w pelni uruchomic HW Composera i potrojnego buforowania w swoich Stockowych ROMach 4.x+ dla S czy S2 (czesc tzw. Projektu "Butter" od Google).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.