Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 19 listopada 2014 
    

Będzie AMD Radeon R9 290X w nowej odsłonie?


Autor: BK | źródło: KitGuru | 06:01
(4)
Według nieoficjalnych doniesień AMD planuje wydać kartę graficzną bazującą na dobrze znanym nam układzie Hawaii. Dotychczas procesor ten jest wykorzystywany w modelach Radeon R9 290 (układ Hawaii PRO) i Radeon R9 290X (układ Hawaii XT). Nowa karta ma być nieco szybsza od wersji Radeon R9 290X, dzięki czemu AMD chce konkurować z kartą NVIDIA GeForce GTX 970.

Z dostępnych informacji wynika jeszcze, że karta może mieć nie tylko podniesione zegary w stosunku do wersji Radeon R9 290X, ale może być również wyposażona w większą ilość procesorów strumieniowych (SP) i jednostek teksturujących (TMU).

Niestety w chwili obecnej nie są znane szczegółowe parametry techniczne karty, ani też jej cena. Jedynie co można na tą chwilę powiedzieć to przybliżona data premiery. A ma ona się odbyć na początku przyszłego roku.

Firma AMD nie odniosła się do ww. informacji. A sama karta, jeśli rzeczywiście ujrzy światło dzienne, może być znakomitą konkurencją dla bardzo dobrze przyjętej przez rynek karty GeForce GTX 970.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. oby nie ujrzala swiatla dziennego (autor: piwo1 | data: 19/11/14 | godz.: 07:38)
  czekamy na nowa serie 300 ktora sie ma pojawic za dwa trzy miesiace a nie jakies odgrzewane kotlety. ma byc 20nm maja byc nowe rozwiazania podkrecajace performance na wat.

 2. @1. Co do kotletów to raczej pobożne życzenia (autor: Marcel | data: 19/11/14 | godz.: 08:52)
  Przynajmniej w niższych seriach. Na większe poprawki można będzie liczyć pewnie w najwyższych modelach. A taka 380-tka to będzie pewnie właśnie przyspieszone Hawaii XT / "odświeżony" Tonga.

 3. W sumie (autor: Mav | data: 19/11/14 | godz.: 18:07)
  to tłuką już te karty kawałek czasu więc i uzysk mają pewnie niezły, w związku z czym mogliby sobie pozwolić na włączenie kilku redundantnych jednostek które normalnie są w zapasie gdyby na etapie produkcji chipa pojawiły się błędy.

 4. @Mav (autor: PrEzi | data: 19/11/14 | godz.: 22:25)
  Taaa.... alle technologia, czy wsparcie standardow pozostaje to samo... a to troche malo... w dobie DP 1.3 czy HDMI 2.0...
  Mam nadzieje, ze nowe karty AMD beda te technologie bezproblemowo wspieraly.... Inaczej znow bede czekal niewiadomo ile na odpowiedz ktorejs z firm...
  Choc obawiam sie, ze NV standardu DP 1.3 wspierac nie bedzie, bo to oznacza automatycznie adaptative sync.... czyli "mowiac w jezyku AMD" - Freesync...
  A oni (NV) pewnie by predzej karty za pol-darmo rozdawali niz poszliby na uklad z AMD....


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.