Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 20 listopada 2014 
    

SONY prezentuje bezlusterkowca α7 II z 5-osiową stabilizacją obrazu [Wideo]


Autor: DamianW | źródło: The Verge | 09:49
(4)
Pomimo tego iż SONY aktualnie walczy o dominację na rynku konsol i smartfonów, stara się nie zapominać o bardziej wyrafinowanych użytkownikach. Wprowadzona w zeszłym roku seria α7 maiła swoje zalety, lecz i również dość irytujące wady, które nie pozwalały uzyskać tym urządzeniom statusu ''alternatywy'' dla lustrzanek. Jednak ostatnio japoński gigant bardzo uważnie uczy się na swoich błędach. Wobec tego z połączenia trzech poprzednich modeli (α7, α7R i α7S) powstał jeden, ''idealny'' - α7 II.

Nowe urządzenie SONY oprócz wielu zalet poprzedników posiadło dwie nowe umiejętności, które zdecydowanie poprawią jakość wykonywanych zdjęć. Pierwszą z nich jest tytułowa stabilizacja obrazu. Pierwszy raz 5-osiowa stabilizacja pojawiła się w konkurencyjnym Olympusie OM-D E-M5 na początku 2012 roku. W α7 II funkcja ta została znacznie bardziej dopracowana, dzięki czemu zdjęcia wykonywane przy gorszym oświetleniu lub ''z ręki'' powinny być zdecydowanie lepszej jakości, niż u poprzednika.


Druga nowość dotyczy autofocusa, który został znacznie poprawiony w stosunku do starszej serii. Według producenta nowy bezlusterkowiec będzie w stanie uzyskać ostrość nawet o 30% szybciej od α7. Drobne zmiany pojawiły się również w budowie urządzenia. Natomiast SONY prawdopodobnie nie pokusił się o zmianę podstawowych parametrów aparatu tj. sensor (pozostaje nadal 24MP), czy tryby fotografowania.

SONY α7 II w pierwszej kolejności ma trafić na rynek japoński, a jego koszt ma wynosić 190 000¥, czyli 1600$ (ok. 5360zł). Choć nie jestem specjalistą w dziedzinie fotografii to wiem, że bezlusterkowce nie mają lekko w tej dziedzinie. Profesjonaliści wolą lustrzanki, amatorzy lepsze kompakty, a fani spontanicznych zdjęć i selfie pozostają przy smarfonach. Wobec tego pojawia się pytanie: ''Do kogo skierowane są bezlusterkowce?''

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Lusterkowce bez lustra (autor: kvm | data: 20/11/14 | godz.: 16:35)
  Są skierowane dla mnie. I milionów innych osób. Zapowiada sie rewelacyjnie. Szkoda tylko ze nie ma tej nowej hiper ultra matrycy. Ale generalnie rozwala system aparatów podróżniczych i zaawansowanej amatorki.

 2. w czym jest lepszy od Sony RX10 Cybershot? (autor: curie | data: 20/11/14 | godz.: 23:38)
  Kosztuje jakieś 60% więcej. A pytanie na zakończenie artykułu dość istotne. Czy dla zaawansowanego amatora aparat do 2000 czy nawet ten Sony RX10 Cybershot za 3600 faktycznie ustępował temu za ok. 5.5k? Pod jakim względem?

 3. Curie (autor: Teriusz | data: 23/11/14 | godz.: 08:06)
  Podstawowa różnica to wielkość matrycy.
  http://upload.wikimedia.org/...aid_inside_2014.png

  Sony RX10 Cybershot ma mniejszą 1" matrycę, natomiast Sony α7 II to już FullFrame (pełne 35mm). Różnica jest ogromna w jakości naświetlenia sensora i czystości/jakości zdjęć.

  Robienie zdjęć aparatem to jak jazda samochodem. Powinno się wiedzieć jaki silnik znajduje się pod maską, a nie umieć tylko kierować.


 4. @Curie (autor: bmiluch | data: 24/11/14 | godz.: 18:24)
  poza tym Sony Alpha 7 II ma wymienny obiektyw

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.