Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 21 listopada 2014 
    

AMD APU Carrizo zapowiedziane


Autor: BK | źródło: AMD | 10:41
Firma AMD oficjalnie potwierdziła, że trwają prace nad dwoma APU. Mowa o układach Carrizo i Carrizo-L. Pierwszy z nich ma znaleźć zastosowanie w komputerach stacjonarnych typu All-in-One i notebookach, a drugi również w notebookach, jak również i w tabletach.

APU Carrizo mają posiadać układ graficzny Radeon. W połączeniu z możliwością obsługi technologii Heterogeneous System Architecture procesor, układ graficzny i procesor takiego APU będą mogły wspólnie pracować nad jednym zadaniem i wspólnie dzielić pamięć.

Drugi z APU to słabsza odmiana Carrizo oznaczona literą L. Carrizo-L mają bazować na mikroarchitekturze Puma+ z układem graficznym Radeon z serii R.

Obydwa APU mają wspierać takie technologie jak DirectX 12, Mantle i OpenCL. Nie zabraknie również AMD FreeSync, która próbuje przebić się na rynek. Prócz tego Carrizo i Carrizo-L mają obsługiwać system kryptograficzny ARM TrustZone, który do tej pory był wspierany jedynie przez układy ARM.

Niestety żadnych szczegółów technicznych nie ujawniono. Jednak już teraz, co jest standardem, AMD informuję o wyższej wydajności i mniejszym zużyciu energii elektrycznej w stosunku do poprzednika. Premiera nowych APU ma się odbyć w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.