Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 5 grudnia 2014 
    

Niereferencyjny ASUS GeForce GTX 980 ROG Matrix Platinum


Autor: BK | źródło: TechPowerUp | 08:18
(2)
Znana i ceniona wśród graczy seria kart graficznych ROG firmy ASUS powiększyła się o kolejny model. Tym razem jest to GeForce GTX 980 ROG Matrix Platinum. Nowa karta ma niereferencyjną budową, włączając w to zarówno płytkę drukowaną jak i system chłodzenia.

ASUS GeForce GTX 980 ROG Matrix Platinum ma fabrycznie podkręcony zegar procesora. W trybie Boost pracuje on z częstotliwością 1342 MHz. Niestety producent nie podaje szybkości GPU w trybie standardowym. 4 GB pamięci typu GDDR5 pracuje już z referencyjną częstotliwością 7010 MHz (efektywnie). Całość napędza 14-fazowa sekcja zasilania, która wymaga doprowadzenia zewnętrznego źródła zasilania w postaci dwóch 8-pinowych złącz PCI-E.

Za chłodzenie nowej karty graficznej odpowiada system DirectCU II. Składa się on z dwóch wentylatorów, w tym jeden CoolTech, radiatora oraz dwóch rurek cieplnych.

Na śledziu ASUS GeForce GTX 980 ROG Matrix Platinum znajduje się pięć portów do podłączenia monitora. Są to trzy złącza DisplayPort oraz po jednym HDMI i DVI-I Dual Link.

Cena karty na razie nie jest znana.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. znana i ceniona wśród graczy sponsorowanych przez ... (autor: Sławekpl | data: 5/12/14 | godz.: 11:05)
  jakby mi płacili też bym ich za to cenił, oczywiście za kasę a nie produkty :P
  wystarczy się wybrać na jakąś taką imprezę i zobaczyć jakie flaki są w środku, rekordów też od jakiegoś czasu na ich sprzęcie nie biją...
  autorska konstrukcja... w przypadku tej firmy to minus a nie plus, lepiej niech nie kombinują i trzaskają sprawdzone przez nV płytki ...
  takie samo aluminiowe to DirectCu jak z poprzedniego newsa o karcie tej firmy?
  "Cu" to skrót od "Cuprum" łacińskiej nazwy miedzi


 2. veto (autor: Sambuc | data: 15/12/14 | godz.: 23:06)
  Brak rekordów podkręcania? Zobacz sobie wyniki ostatniego G.SKILL OC World Cup 2014 albo wcześniejszego OC Main Event i nie opowiadaj...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.